Brunatni rozpoczęli od wygranej

GKS Bełchatów od zwycięstwa rozpoczął sezon 2023/2024 w III lidze (grupa I). Drużyna trenera Bogdana Jóźwiaka pokonała na własnym stadionie, w obecności prawie 2 tysięcy kibiców, Pelikana Łowicz 1:0 (1:0). Zwycięskiego gola już w 2. minucie pojedynku strzelił Jarosław Trzeboński. Później obie ekipy miały swoje szanse, ale wynik już się nie zmienił.

Brunatni rozpoczęli ten mecz najlepiej jak mogli. Po rzucie wolnym, wykonywanym przez Artura Golańskiego, Mateusz Wlazłowski wybił piłkę przed siebie. Dopadł do niej Jarosław Trzeboński i dał swojej drużynie prowadzenie. W końcówce pierwszej połowy Pelikan powinien doprowadzić do remisu. Były gracz GKS Szymon Sołtysiński minimalnie jednak spudłował.

Druga połowa należała do gości. Znakomity mecz rozgrywał jednak Leonid Otczenaszenko. Bramkarz GKS obronił kilka trudnych piłek jak chociażby uderzenie Sołtysińskiego z 70. minuty. Brunatni również mieli swoje szanse, a Mateusz Wlazłowski wybił nad poprzeczkę strzał Łukasza Wrońskiego. Wynik nie zmienił się już do końca i GKS wyszarpał cenne zwycięstwo, które udanie rozpoczyna sezon.

GKS Bełchatów – Pelikan Łowicz 1:0 (1:0)
Bramka: Jarosław Trzeboński 2

GKS: Otczenaszenko – Szymorek, Jarosław Trzebiński, Holik ż, Sarnik (76′ Grzelak ż) – Bartosiak (87′ Mizera), Golański (76′ Nowak), Napołow ż, Krasa, Wroński – Zdybowicz ż (66′ Karpiński)

Pelikan: Wlazłowski – Pawlicki ż (58′ Garnysz), Winkler, Woliński, Borkała – Falkowski (82′ Czeczko), Pomianowski, Sójka (58′ Woder), Łojszczyk (82′ Jendryczko), Grądzki (74′ Dziemidowicz) – Sołtysiński