Lechia umocniła prowadzenie w lidze

Siódme zwycięstwo odnieśli w bieżących rozgrywkach piłkarze Lechii Tomaszów Mazowiecki, którzy tym samym umocnili się na pozycji lidera III ligi (grupa I). Drużyna trenera Mateusza Milczarka pewnie wygrała z Concordią Elbląg 4:1 w spotkaniu 8. kolejki rundy jesiennej. Już do przerwy tomaszowianie prowadzili różnicą trzech bramek.

Lechia nie zamierzała bawić się w piłkarskie szachy z rywalem i od początku mocno zaatakowała. W 2. minucie prowadzenie dał gospodarzom Bartosz Snopczyński. Jeszcze przed upływem pierwszego kwadransa Lechia wygrywała 2:0. Tym razem na listę strzelców wpisał się Kamil Szymczak. Przed przerwą trzeciego gola dla Lechii zdobył Kordian Górka. Pięć minut po wznowieniu gry było 4:0, a po raz drugi na listę strzelców wpisał się Snopczyński. Concordię stać było jedynie na honorowe trafienie Joao Augusto.

Lechia Tomaszów – Concordia Elbląg 4:1 (3:0)
Bramki: Bartosz Snopczyński 2, 50, Kamil Szymczak 13, Kordian Górka 33 – Joao Augusto 52

Lechia: Awdziewicz – Cyran, Skrzyniak, Szymczak ż, Snopczyński (61′ Amroziński) – Lewiński, Kolasa (82′ Gogol), Dunajski, Górka ż (60′ Przedbora), Mikołajczyk – Jarzębski (46′ Król)