Polonia Bytom lepsza w meczu beniaminków

Polonia Bytom pokonała na swoim boisku rezerwy ŁKS Łódź w meczu dziewiątej kolejki II ligi 2:1 (1:0). Był to pojedynek drugoligowych nowicjuszy. Dla łodzian trenera Marcina Matysiaka to trzecia w tym sezonie porażka. Wszystkie mecze ŁKS II przegrał na boiskach rywali. Rezerwiści z alei Unii 2 mają na koncie 16 punktów i plasują się na wysokim czwartym miejscu w ligowej tabeli.

Gospodarze tego meczu wyszli na prowadzenie w 23. minucie po golu strzelonym głową przez Krzysztofa Ropskiego. Potem przez długie minuty spotkanie było wyrównane i oba zespoły miały okazje bramkowe. Wreszcie w 73.  minucie na uderzenie z dystansu zdecydował się Dominik Budzik. Piłka po drodze otarła się o Aleksandra Ślęzaka, myląc Michała Kołbę i wylądowała w siatce. ŁKS nie rezygnował. Pięć minut później Nelson Balongo przypomniał sobie w końcu jak strzela się gole i zaliczył honorowe trafienie dla gości. Mimo okazji w końcówce meczu ŁKS nie zdołał już wyrównać i zszedł z boiska pokonany.

Polonia Bytom – ŁKS II Łódź 2:1 (1:0)
Bramki: Krzysztof Ropski 23, samobójcza 73 – Nelson Balongo 78

ŁKS II: Kołba – Bąkowicz, Ślęzak, Mnacakanjan (84′ Lambrecht), Radziński (46′ Wszołek) – Glapka, Małachowski (69′ Pawłowski), Goncalves (69′ Kamon), Łabędzki, Fase (69′ Zając) – Balongo.