Czwarte zwycięstwo Pelikana Łowicz

Pewnym zwycięstwem Pelikana Łowicz zakończył się ostatni mecz dziewiątej kolejki grupy pierwszej III ligi. Podopieczni trenera Pawła Jakóbiaka pokonali na swoim boisku ostatni zespół tabeli Pilicę Białobrzegi 3:1 (2:1) i była to ich czwarta w tym sezonie wygrana w meczu o punkty, a trzecia na swoim boisku. Łowiczanie zgromadzili w dotychczasowych spotkaniach 14 punktów.

Gospodarze wyszli na prowadzenie w 26. minucie po golu Jakuba Garnysza, choć od pierwszej minuty przeważali. Goście wprawdzie wyrównali, ale tuż przed końcem pierwszej połowy Szymon Sołtysiński zamienił rzut karny na gola i łowiczanie schodzili na przerwę z prowadzeniem 2:1.

Ten sam zawodnik ponownie wykorzystał jedenastkę w 55. minucie i stało się jasne, że łowiczanie tego meczu nie przegrają. Do końcowego gwizdka sędziego wynik meczu nie uległ już zmianie. Pelikan wygrał zasłużenie.

Pelikan Łowicz – Pilica Białobrzegi 3:1 (2:1)
Bramki: Jakub Garnysz 26, Szymon Sołtysiński 44, karny, 55, karny – Adrian Kaźmierczak 28

Pelikan: Wlazłowski – Winkler, Pomianowski, Garnysz (75′ Dziemidowicz), Falkowski (75′ Czeczko) – Grądzki, Woliński, Borkała, Pawlicki (87′ Jędryczko)- Sójka (78′ Woder), Sołtysiński.