Pierwsza porażka Daniela Myśliwca

Mimo ambitnej walki Widzew Łódź przegrał piątkowe spotkanie 10. kolejki PKO Ekstraklasy z Piastem Gliwice 2:3 (0:2). To pierwsza porażka Widzewa pod wodzą Daniela Myśliwca. Widzewiacy gonili wynik, strzelili wyżej notowanemu rywalowi dwa gole, ale ostatecznie zeszli z boiska pokonani. Z jedenastoma punktami na koncie Widzew jest jedenasty w tabeli.

Pierwsza połowa należała do gospodarzy. Dwukrotnie Serhij Krykun pokonał Henricha Ravasa i Piast wygrywał 2:0. Po zmianie stron dość szybko widzewiacy zdobyli kontaktowego gola. Pomógł w tym czeski bramkarz Piasta Frantisek Plach. To na jego konto zapisano samobójcze trafienie. Widzew atakował, dążył do wyrównania, ale w 68. minucie dostał trzeci cios. Patryk Dziczek z rzutu karnego pokonał Ravasa. Ambitnie walcząca drużyna trenera Myśliwca do końca atakowała bramkę Placha. Już w doliczonym czasie gry rozmiary przegranej zmniejszył Imad Rondić. 7 października (sobota) Widzew podejmie Stal Mielec, a początek spotkania zaplanowano na 15:00.

Piast Gliwice – Widzew Łódź 3:2 (2:0)
Bramki: Serhij Krykun 24, 38, Patryk Dziczek 68-karny – Frantisek Plach 47 (sam.), Imad Rondić 90

Widzew: Ravas – Milos, Żyro ż, Ibiza, Nunes (46′ Ciganiks ż) – Kun (67′ Kerk), Hanousek, Shehu ż (74′ Rondić), Pawłowski, Sanchez ż – Tkacz