RKS Radomsko walczył do końca i wygrał

Jeszcze w 90 minucie Omega Kleszczów prowadziła z RKS Radomsko 2:1 i wydawało się, że trzy punkty zostaną na kleszczowskim stadionie. RKS Radomsko walczył jednak do końca o komplet punktów. Najpierw do wyrównania doprowadził Juliusz Molis, a pięć minut później ten sam piłkarz dał wygraną drużynie Sławomira Majaka.

Pierwsza połowa nie przyniosła emocji. Obie drużyny miały po jednej sytuacji do zdobycia bramki, ale górą byli bramkarze: Paweł Wiśniewski (Omega) i niepokonany w pięciu ostatnich spotkaniach Mykyta Zelenskyi. O wiele więcej działo się po przerwie. W 58. minucie w polu karnym faulował Marcin Kuliberda, a sędzia Konrad Gawroński z Łodzi podyktował rzut karny. Pewnym strzałem popisał się Bartosz Machaj. Siedem minut później kolejna jedenastka, ale tym razem dla Omegi. Golkipera RKS pokonał Mateusz Roczek. Gospodarze poszli za ciosem i w 74. minucie cieszyli się z drugiej bramki. Przepięknym uderzeniem popisał się Jeremiasz Góralczyk. Chwilę później w Kleszczowie rozpadał się potężny deszcz. Przyniósł on szczęście gościom, którzy najpierw wyrównali, a w piątej minucie doliczonego czasu gry strzelili zwycięskiego gola. Dwukrotnie Pawła Wiśniewskiego pokonał Juliusz Molis.

Omega Kleszczów – RKS Radomsko 2:3 (0:0)
Bramki: Mateusz Roczek 65-karny, Jeremiasz Góralczyk 74 – Bartosz Machaj 58-karny, Juliusz Molis 90, 90

Omega: Paweł Wiśniewski – Mateusz Roczek, Kuliberda, Niedbała, Załęski – Miarka (89′ Jędrzejczyk), Ociepa (85′ Kowalski), Góralczyk, Michalak – Bartłomiej Trzeboński (90′ Rygała), Rutkowski (75′ Pieniążek)

RKS: Zelenskyi – Cnotalski, Siuda, Hrynkiv, Gołda (74′ Polujanski) – Domaniecki, Barbosa, Misztalski, Machaj, Flaszka – Molis