Piąta ligowa porażka rezerw ŁKS Łódź

Rezerwy ŁKS Łódź, które są beniaminkiem II ligi, przegrały w niedzielne popołudnie na Stadionie Miejskim im. Władysława Króla ze Skrą Częstochowa 1:3, choć prowadziły do przerwy 1:0. Była to piąta porażka łodzian, i druga na swoim boisku. ŁKS II ma na koncie 21 punktów i zajmuje szóste miejsce w tabeli. Skra z 23 punktami jest natomiast piąta.

W meczu ze Skrą ełkaesiaków poprowadził trener Radosław Pęciak, dotychczasowy asystent Marcina Matysiaka, który jest w sztabie szkoleniowym pierwszego zespołu. W poniedziałek (23 października) pieczę nad zespołem przejąć ma jednak Marcin Pogorzała.

Łodzianie wyszli na prowadzenie w 27. minucie po golu z rzutu karnego Oskara Koprowskiego. Minutę później wyleciał z boiska Ricardo Goncalves, który obejrzał drugą żółtą, a więc w konsekwencji czerwona kartkę. Po zmianie stron do głosu doszli częstochowianie, którzy strzelili trzy gole wygrywając zasłużenie mecz 3:1.

ŁKS II Łódź – Skra Częstochowa 1:3 (1:0)
Bramki: Oskar Koprowski 27-rzut karny – Dawid Wojtyra 63-rzut karny, 90, Piotr Nocoń 78

ŁKS II: Kucharski – Bąkowicz, Ślęzak, Koprowski, Wszołek (84′ Młynarczyk) – Zając (73′ Radziński), Lorenc, Kościuk (62′ Łabędzki), Goncalves, Glapka (62′ Lipień) – Balongo (73′ Sławiński).