Widzew w ćwierćfinale Pucharu Polski

Widzew Łódź pokonał w Mielcu Stal 2:1 (1:0) w spotkaniu 1/8 finału Pucharu Polski na szczeblu centralnym. Tym samym zespół Daniela Myśliwca awansował do ćwierćfinału. Prowadzenie łódzkiej drużynie dał w 38. minucie Imad Rondić. Po przerwie widzewiacy dominowali, ale do wyrównania doprowadziła Stal. O wyniku konfrontacji przesądził jednak Jordi Sanchez.

Pierwsze minuty należały do Stali, ale mniej więcej od 15. minuty inicjatywę przejął Widzew, który coraz częściej gościł pod bramką Konrada Jałochy. W 32. minucie mogło być 1:0 dla łodzian, ale mielecki zespół uratował słupek. Osiem minut później Stal nie miała już tyle szczęścia, a na listę strzelców wpisał się Imad Rondić.

Po przerwie to Widzew atakował i dążył do zdobycia kolejnych bramek. Jak to jednak w piłce zwykle bywa niewykorzystane sytuacje zemściły się w 69. minucie. Po zamieszaniu podbramkowym i kiksie Juana Ibizy piłka trafiła do Krzysztofa Wołkowicza. Ten nie dał szans Henrichowi Ravasowi i doprowadził do remisu. Wydawało się, że o awansie zdecyduje dogrywka. Jokerem Widzewa okazał się jednak Jordi Sanchez. Wszedł na plac gry po stracie bramki i w 85. minucie dał łódzkiej drużynie zwycięstwo i tym samym awans do 1/4 finału.

Stal Mielec – Widzew Łódź 1:2 (0:1)
Bramki: Krzysztof Wołkowicz 69 – Imad Rondić 38, Jordi Sanchez 85

Widzew: Ravas – Zieliński, Żyro, Juan Ibiza, Luis Silva ż – Kun (62′ Pawłowski), Hanousek ż, Alvarez – Nunes (89′ Terpiłowski), Rondić (70′ Jordi Sanchez), Klimek (70′ Tkacz)