Nadmorski falstart ŁKS w I lidze

Wygraną 2:1 (1:1) Arki Gdynia z ŁKS zakończyło się spotkanie wieńczące 2. kolejkę I ligi. Dla łodzian był to jednocześnie pierwszy mecz w nowym sezonie. Spotkanie 1. kolejki z Wisłą Kraków drużyna trenera Jakuba Dziółki rozegra bowiem w późniejszym terminie. Jedyną bramkę dla ŁKS tuż przed przerwą zdobył Francuz Adrien Louveau.

Już w 7. minucie Łukasz Bomba zmuszony był wyciągnąć piłkę z bramki po trafieniu doświadczonego stopera Arki Michała Marcjanika. Stracony gol nie załamał jednak łódzkiej drużyny, która rzuciła się do odrabiania strat. I swego dopięła tuż przed przerwą kiedy na listę strzelców wpisał się Adrien Louveau.

Wynik 1:1 utrzymywał się do 89. minuty. Wtedy to Kacper Skóra wykorzystał podanie Joao Oliveiry i zapewnił Arce trzy punkty. ŁKS w końcówce próbował jeszcze wyrównać, ale gospodarze na to już nie pozwolili. Początek sezonu dla spadkowicza z PKO Ekstraklasy rozpoczął się więc niezbyt dobrze.

W 3. kolejce ŁKS zmierzy się na własnym stadionie z Górnikiem Łęczna, a spotkanie odbędzie się 5 sierpnia (poniedziałek) o 20:30.

Arka Gdynia – ŁKS Łódź 2:1 (1:1)
Bramki: Michał Marcjanik 7, Kacper Skóra 89 – Adrien Louveau 45

ŁKS: Bomba – Dankowski, Gulen ż (89′ Mihaljević), Louveau ż, Majcenić – Młynarczyk (80′ Pawlak), Kupczak, Pirulo (80′ Mokrzycki), Wysokiński, Zając (67′ Sitek) – Balić (67′ Arasa)