Gol Rondicia na wagę trzech punktów

Czwarte zwycięstwo w bieżących rozgrywkach PKO Ekstraklasy, a trzecie domowe odnieśli piłkarze Widzewa Łódź. W pojedynku 9. kolejki zespół Daniela Myśliwca wygrał na własnym stadionie z Piastem Gliwice 1:0 (1:0), a bramkę na wagę trzech punktów strzelił w 12. minucie Imad Rondić. Mimo okazji z obu stron wynik nie uległ już zmianie.

Bramka padła po rzucie rożnym, sprawdzana była przez system VAR. Rondić nie był jednak na pozycji spalonej i gol został zaliczony. W 32. minucie Rondić mógł strzelić swojego drugiego gola w tym spotkaniu, ale nie trafił w dogodnej sytuacji. Okazję miał także Sebastian Kerk. W odpowiedzi Piast powinien doprowadzić do remisu. Fatalnie jednak spudłował Jorge Felix.

W drugiej połowie Widzew starał się kontrolować boiskowe wydarzenia i bronić jednobramkowej przewagi. W końcówce Piast miał jednak świetną sytuację do wyrównania. Rafał Gikiewicz obronił jednak strzał Arkadiusza Pyrki. Już w najbliższy wtorek (24 września) łódzki zespół zagra mecz Pucharu Polski w Toruniu z Elaną, a 27 września zmierzy się w Gdańsku z Lechią. To będzie więc dla widzewiaków pracowity tydzień.

Widzew Łódź – Piast Gliwice 1:0 (1:0)
Bramka: Imad Rondić 12

Widzew: Gikiewicz – Krajewski, Żyro, Juan Ibiza (75′ Hajrizi), Kozlovsky – Gong ż (63′ Sypek), Alvarez, Shehu, Cybulski (63′ Łukowski) – Rondić (72′ Hamulic), Kerk ż (72′ Klimek).