Daniel Myśliwiec: Bardzo ważna wygrana

Widzew Łódź odniósł czwarte zwycięstwo w sezonie 2024/2025 PKO Ekstraklasy pokonując przed własną publicznością drużynę Piasta Gliwice 1:0 (1:0). Zwycięskiego gola w 12. minucie strzelił Imad Rondić. Trener widzewskiej drużyny Daniel Myśliwiec (na zdjęciu) podkreślał na pomeczowej konferencji klasę rywala. Poniżej jego wypowiedź.

Bardzo ważne jest to, że dzisiaj wygraliśmy. Mierzyliśmy się z bardzo silnym rywalem, który dotychczas zdobył dużo punktów i któremu ciężko jest strzelić bramkę. Warto pochwalić trenera Tomasza Włodarka, bo stałe fragmenty gry z perspektywy ofensywny poszły do przodu. Druga sprawa, to wybronienie się po takiej liczbie stałych fragmentów, które miał rywal – to była najważniejsza faza tego meczu. Zakładamy rotację w składzie, bo w niewielkim czasie mamy do zagrania trzy mecze. Wszyscy są zdrowi i niektórzy piłkarze o wysokiej jakości są poza kadrą, więc taki mecz pucharowy może być dla nich dobrą szansą. Tak widzę kontrolę meczu. Można to robić broniąc się nisko i niwelując przestrzeń, z której korzysta rywal. Wciągaliśmy piłkarzy Piasta na naszą połowę, bo musieli się wykazać inicjatywą ze względu na wynik, a my mogliśmy stworzyć sobie trochę przestrzeni w ofensywie. Nie będziemy się zadowalać wynikiem 1:0 i cieszy mnie to, że odpowiedzialnie szukaliśmy okazji do zdobycia kolejnej bramki – powiedział Myśliwiec.

Źródło: widzewtomy.net