Pogoń ma lepszy Widok

W meczu 15. kolejki ligi wojewódzkiej Deyna Widok Skierniewice uległ w Zduńskiej Woli tamtejszej Pogoni 2:3 (0:1). Skierniewiczanie dwukrotnie gonili wynik i przy odrobienie szczęścia mogli wywieźć z boiska wicelidera ligi przynajmniej jeden punkt.

Pierwsza połowa stała na niskim poziomie. Na boisku panował chaos, z obu stron mnożyły się niecelne podania i straty piłki. Brak było dokładności i uporządkowanej gry w środkowej części boiska. Bramka na 1:0 padła po błędzie jednego ze stoperów skierniewiczan. Sytuację tę wykorzystał Kajetan Tomczyk, który wbiegł w szesnastkę i strzałem w długi róg pokonał bramkarza Widoku, Rafała Stępniaka. W samej końcówce pierwszej połowy, po prostopadłym podaniu jednego z środkowych pomocników Widoku, sytuacji sam na sam nie wykorzystał Patryk Karandysz.

Drugą część gry rozpoczęła się od indywidualnej kary zawodnika Pogoni Ekolog i gospodarze musieli grać w dziesiątkę. Widok od razu wykorzystał przewagę i pięć minut po rozpoczęciu gry z środka pola Damian Warchoł zagrał prostopadle do Patryka Karandysza, a ten wyrównał na 1:1. Radość skierniewiczan nie trwała jednak długo. Chwilę później bramkarza Widoku strzałem głową pokonał Sebastian Kantorczyk. Na 3:1 pięknym strzałem z dystansu podwyższył Jędrzej Dzieran. Na 15. minut przed końcem meczu kontaktową bramkę zdobył ponownie Patryk Karandysz. Widok miał jeszcze słupek po strzale Warchoła i sytuację sam na sam, która zmarnował Karandysz, jednak wynik nie uległ zmianie.

Pogoń Ekolog Zduńska Wola – Widok Skierniewice 3:2 (1:0)

1:0 – Kajetan Tomczyk (30′)
1:1 – Patryk Karandysz (45′)
2:1 – Sebastian Kantorczyk (52′)
3:1 – Jędrzej Dzieran (55′)
3:2 – Patryk Karandysz (65′)

Pogoń Ekolog: Krzysztof Chruściel – Tomasz Adamczuk, Sebastian Kantorczyk, Dawid Walczak, Marek Witczak (38′ Jakub Jurga) – Mikael Idzikowski (23′ Damian Dyoniziak), Artur Wolny, Kajetan Tomczyk, Marcin Kosecki – Daniel Królikowski (75′ Cezary Rychlicki), Jędrzej Dzieran
Trener drużyny: Łukasz Masłowski

Widok: Rafał Stępniak, Przemysław Jarota, Krystian Świątek (75′ Patryk Karwalski), Mateusz Pabjanek, Patryk Badur, Dawid Zagawa, Arkadiusz Gasiński, Damian Warchoł, Patryk Błędowski (40′ Dawid Kosmatka), Mariusz Bursztynowicz, Patryk Karandysz