Lider zatopiony w Pilicy

W ramach 24. kolejki III ligi łódzko-mazowieckiej piłkarze lidera rozgrywek, Pogoni Siedlce, zmierzyli się w Przedborzu z miejscową Pilicą. Sensacyjne zwycięstwo w tym meczu odnieśli podopieczni Andrzeja Deca, którzy przerwali tym samym fatalną passę w rundzie wiosennej.

Pierwsza połowa meczu była wyrównana. Obie drużyny próbowały swoich sił, jednak brakowało skuteczności. W 16. minucie meczu doskonałą okazję do zdobycia bramki zmarnował Dawid Janowski, którego strzał przeleciał wysoko nad poprzeczką. Kolejną szansę w 21. minucie miał Przemysław Kornacki, a chwilę po nim Robert Pyka, ich strzały zostały jednak wybronione przez bramkarza gości. W 32. minucie, po brutalnym faulu na Rafale Rabendzie, nastąpiła zmiana w szeregach Pilicy i na boisko wszedł Maciej Strojkowski. Po przerwie zawodnicy Pilicy ostro ruszyli do walki o trzy punkty. Starania gospodarzy przyniosły efekt w 78. minucie, kiedy to Bartłomiej Grala wyprowadził Pilicę na prowadzenie, a cały stadion oszalał ze szczęścia. Pomimo doliczonych przez sędziego pięciu minut siedlczanom nie udało się odrobić straty i wyjechali z Przedborza bez punktów. Pierwsze zwycięstwo Pilicy w rundzie wiosennej stało się faktem.

Chłopaki zagrali bardzo mądrze. Cieszę się też, że dopisało szczęście, którego nie mieliśmy od początku rundy. Już ostatnie cztery spotkania graliśmy dobrze, ale brakowało skuteczności, wykończenia akcji. Dzisiaj choć jedną bramką byliśmy zespołem lepszym. Czasami trzeba umieć wygrać 1:0, a chłopaki długo na to pracowali, także ja im bardzo za to dziękuję. Myślę, że ten mecz jest taki na przełamanie, dalej wierzymy w to, że każdy następny przyniesie nam punkty. Walczymy o utrzymanie, bo Przedborzowi się ta trzecia liga należy – powiedział po meczu trener Pilicy Andrzej Dec. Szkoleniowiec w rozmowie zdementował również plotki o swoim odejściu z klubu.

Pilica Przedbórz – Pogoń Siedlce 1:0 (0:0) Widzów: 300