Mechanik przedłużył passę

Piłkarze Mechanika Radomsko przegrali walkę o awans do IV ligi, ale postawili sobie inny cel. Podopieczni trenera Rafała Ozgi chcą zakończyć rundę wiosenną bez porażki. Passę radomszczanie przedłużyli w Gorzkowicach remisując z miejscowym GUKS 1:1. Mechanik nie przegrał już od 16 spotkań.

Początek spotkania to lekka przewaga Mechanika. Po strzale Adama Olejnika gospodarzy od utraty gola uratowała poprzeczka. Okazję miał również Łukasz Gloc, ale zbyt długo zwlekał z oddaniem strzału. GUKS śmielej zaatakował w końcówce pierwszej polowy. W 40. minucie z rzutu wolnego mocno uderzał Marcin Kabziński. Bramkarz Mechanika Rafał Dawid wypuścił piłkę z rąk, ale z dobitką nie zdążył Rafał Jasnos.
Po zmianie stron znów zaatakował Mechanik, który szybko strzelił gola. W 52. minucie piłkę do bramki GUKS skierował Gloc. Sześć minut później napastnik Mechanika mógł zdobyć drugiego gola, ale uderzył nad poprzeczką. W rewanżu głowa uderzał Eryk Smuga, lecz jego uderzenie wybronił bramkarz gości. Im bliżej końca meczu tym mocniej atakowali gospodarze. W 70. minucie Cezary Michalak w ostatniej chwili powstrzymał Rafała Pechtę. Dziesięć minut później był już remis. Z prawej strony boiska dośrodkowywał Przemysław Korytkowski, a zamykający akcję rezerwowy Michał Zatorski głową skierował piłkę do siatki. W końcówce dwa razy bliski szczęścia był Gloc, ale gola nie zdobył i mecz zakończył się podziałem punktów.

GUKS Gorzkowice – Mechanik Radomsko 1:1 (0:0)
Bramki: Michał Zatorski 80 – Łukasz Gloc 52.
GUKS: Szczepocki – Podsadniak, Smuga, Flaszka, Kabziński, Jasnos, P.Korytkowski, Pechta, Jankowski, Kadir (67. Zatorski), Ciesielski (56. K.Korytkowski).
Mechanik: Dawid – Kociuga(65. Nowaczyk), Makowski, Radziejewski, Michalak, Brych, Antczak, Olejnik, Woźniak, Kowalski, Gloc.

Autor: pejot