Hajto nie zapobiegł porażce

Spośród wszystkich par IV rundy Pucharu Polski na szczeblu okręgu piotrkowskiego najciekawiej zapowiadało się spotkanie LUKS Gomunice z Mechanikiem Radomsko. Po trzech kolejkach oba zespoły mają komplety punktów w piotrkowskiej klasie okręgowej. W zespole z Gomunic gra ponadto trzech byłych piłkarzy RKS Radomsko.

Trenerzy obu zespołów w podstawowych składach wystawili po kilku zawodników, którzy do tej pory mało grali w spotkaniach ligowych. Nie oznacza to, że obie drużyny wystąpiły rezerwami. W ekipie gospodarzy od początku zagrali m.in. Tomasz Hajto oraz dobrze znany w Radomsku Rafał Bałecki. W drugiej połowie na placu gry pojawili się również: Radosław Kowalczyk oraz Artur Kowalski, którzy w przeszłości grali w RKS Radomsko.
Wynik meczu w 21. minucie otworzył Łukasz Gloc, który wykorzystał niezdecydowanie obrony LUKS. Na kolejną bramkę kibice czekali do 35. minuty. Tym razem Jakub Buliński wykorzystał sytuację sam na sam z Łukaszem Zadomińskim i było 0:2. Gospodarze pięć minut później strzelili kontaktowego gola. Po dośrodkowaniu T.Hajty gola zdobył Arkadiusz Płomiński. Mechanik szybko odpowiedział trzecim golem. Ponownie na listę strzelców wpisał się Gloc, który wykorzystał złe ustawienie bramkarza LUKS.
Po zmianie stron gospodarze ruszyli do ataku. Trzy minuty po przerwie mieli rzut karny za zagranie ręką w polu karnym jednego z obrońców Mechanika. Strzał Jakuba Owczarka z jedenastu metrów obronił jednak Sebastian Błasiak. W 62. minucie potężne uderzenie z rzutu wolnego Marcina Antczaka trafiło w poprzeczkę bramki LUKS a w powstałym zamieszaniu Buliński po raz kolejny wepchnął piłkę do siatki gospodarzy. W samej końcówce LUKS miał jeszcze szansę na zmniejszenie rozmiarów porażki, ale Jacek Bernat w sytuacji sam na sam strzelił obok słupka.

LUKS Gomunice – Mechanik Radomsko 1:4 (1:3)
Bramki: Arkadiusz Płomiński 40 – Łukasz Gloc 21,42, Jakub Buliński 35,62.
Autor: pejot