Młody Widzew ograł Lecha

Widzewska drużyna Młodej Ekstraklasy pokonała w rozegranym w sobotę awansem meczu 15. kolejki Lecha Poznań 2:1. To zwycięstwo dało podopiecznym trenera Andrzeja Kretka awans na pierwsze miejsce w tabeli MESA!

To tym większe osiągnięcie, że widzewska drużyna w sobotnim meczu była osłabiona brakiem kilku kadrowiczów oraz zawodników kontuzjowanych, a z pierwszej drużyny zeszło tylko dwóch zawodników: Sebastian Radzio i Bartosz Kaniecki. Trzeba jednak przyznać, że ten drugi pomógł drużynie, bo dwukrotnie wybronił w sytuacjach sam na sam.

W 6. minucie musiał jednak skapitulować. Wtedy Patryk Wolski ograł dwóch naszych obrońców i posłał piłkę do bramki z dziesięciu metrów. Widzewiacy doprowadzili do wyrównania w 33. minucie. Po akcji Sebastiana Ceglarza i Emila Wrażenia, ten drugi przelobował bramkarza Lecha i był remis. Wynik końcowy ustalił w 63. minucie Sebastian Ceglarz, który wykorzystał zagranie Łukasza Grzeszczyka i strzałem głową posłał futbolówkę do siatki.

0:1 Wolski (6)
1:1 Wrażeń (33)
2:1 S. Ceglarz (64)

Składy:

Widzew: Kaniecki, Antosik, Augustyniak, Dybiec (80, Tyburski), D. Ceglarz, Grzeszczyk, Świechowski (46, Rozwandowicz), Bergiel (85, Knera), Wrażeń (75, Grube), Radzio (46, Serwaciński), S. Ceglarz.

Lech: Bieszczad, Polody, Barabasz, Sadowski, Szczupakowski, Chromiński, Kowalczuk, Jakóbowski (85, Baraniak), Maślany (66, Byszewski), Olejniczak (70, Bagiński), Wolski.

Źródło: widzewiak.pl