Miejscy pokonali Zelów

Piłkarze MKS Kutno po raz pierwszy w tym sezonie wygrali na własnym boisku. Podopieczni Kamila Sochy pokonali w meczu 7. kolejki III ligi (grupa łódzko-mazowiecka) Włókniarza Zelów 2:1, choć do przerwy przegrywali jedną bramką.

Spotkanie mogło rozpocząć się od mocnego uderzenia „Miejskich” jednak dobrej sytuacji nie wykorzystał Dawid Dzięgielewski. Szczęścia w 32. minucie nie miał także Sylwester Płacheta, który z kilku metrów nie potrafił pokonać golkipera przyjezdnych. Sześćdziesiąt sekund później konsternacja na trybunach. Nigeryjczyk Samuel Obi Uche, po błędzie kutnowskiej defensywy, znalazł się sam na sam z Jakubem Skrzypcem i po minięciu rywala skierował futbolówkę do pustej bramki.

W szatni powiedzieliśmy sobie kilka mocnych słów i efekty widać było po przerwie. Zagraliśmy z zębem i odwróciliśmy losy spotkania – mówił po meczu Kamil Socha, trener „Miejskich”.

Po zmianie stron gospodarze ruszyli do ataków i zepchnęli Włókniarza do defensywy. W 55. minucie indywidualną akcję przeprowadził Sylwester Płacheta i ku wielkiej radości kibiców wpakował piłkę do siatki. Ale to nie był koniec strzelania. Zaledwie trzy minuty później „Silvinho” idealnie dograł do wprowadzonego w przerwie Roberta Kowalczyka, a ten wyprzedził obrońcę z Zelowa i dał swojej drużynie prowadzenie!

Zwycięstwo kutnian mogło, a nawet powinno być bardziej okazałe. W 73. minucie Sylwester Płacheta znalazł się oko w oko z golkiperem przyjezdnych i uderzył w słupek. Futbolówka po jego strzale trafiła do Dawida Dzięgielewskiego i ten dopełnił formalności, jednak arbiter po konsultacji z sędzią bocznym nie uznał gola motywując swoją decyzję pozycją spaloną byłego gracza Legii Warszawa.

MKS Kutno – Włókniarz Zelów 2:1 (0:1)
0-1 33′ Obi Samuel Uche
1-1 55′ Sylwester Płacheta
2-1 58′ Robert Kowalczyk

MKS Kutno: Skrzypiec – Borowiec, Maciej Kowalczyk, Adam Grzybowski, Znyk (73′ Przemysław Michalski) – Płacheta, Lipiński, Kubiak (84′ Przemysław Kowalski), Jakubowski (46′ Robert Kowalczyk) – Rosiak, Dzięgielewski.

Włókniarz Zelów: Wiśniewski – Bendkowski, Pałyska, Stasiak, Gawroński – Obi, Dymek, Kukulski, Boczkiewicz (71′ Stępień), Noga (55′ Zając) – Sysio (79′ Berensztajn).

Żółte kartki: Jakubowski, Skrzypiec – Dymek, Pałyska;
Sędzia: Szymon Marciniak (Płock).