Pierwsza wygrana Mierzyna

Gol stracony przez LUKS Gomunice oraz pierwsza wygrana LKS Mierzyn to najważniejsze wydarzenia jakie miały miejsce w 7. kolejce piotrkowskiej klasy okręgowej. W tabeli gomuniczanie mają trzy punkty przewagi nad Mechanikiem Radomsko i pięć nad Zjednoczonymi Bełchatów.

Lider pewnie wygrał na własnym boisku z KS Poświętne 4:1. Trzy gole dla miejscowych strzelił doświadczony Jacek Bernat. Wydarzeniem spotkania był jednak gol Łukasza Raka. Dla lidera była to pierwsza stracona bramka w tym sezonie.
Po ubiegłotygodniowej porażce w Zelowie wygrał Mechanik Radomsko. Zespół trenera Rafała Ozgi pokonał 2:0 Kasztelana Żarnów. Obie bramki dla radomszczan padły w drugiej połowie. Rzutem na taśmę zwycięstwo z Polonią Piotrków uratowali piłkarze Zjednoczonych Bełchatów. Gospodarze przegrywali 1:2. W końcówce meczu z rzutu karnego do remisu doprowadził Sylwester Jarzębowski. A w ostatniej minucie trzy punkty dla gospodarzy uratował niezawodny Rafał Mordon.
Powody do radości mają wreszcie w Mierzynie. LKS wygrał bowiem pierwszy mecz w tym sezonie ogrywając na wyjeździe rezerwy Omegi Kleszczów 2:0. Oba gole dla Mierzyna strzelił Bartłomiej Madej. Wygrana gości mogła być bardziej efektowna, ale w ostatniej minucie meczu Krystian Misztela nie wykorzystał rzutu karnego. Pierwszy mecz przed własną publicznością wygrał GUKS Gorzkowice, choć mecz z Grabką nie układał się po myśli gospodarzy. Do przerwy po bramce Piotra Wrony prowadzili goście. Po zmianie stron dwa gole Eryka Smugi dały gospodarzom upragnione trzy punkty.
Pozostający od czterech spotkań bez zwycięstwa Świt Kamieńsk, w końcu przełamał złą passę. Kamieńszczanie na własnym boisku po golach Jarosława Bąkowicza oraz grającego trenera Artura Lamcha pokonali 2:0 beniaminka z Lubochni.