Bełchatów odpada z Pucharu

Tego należało się spodziewać. PGE GKS Bełchatów pojechał do Bielska-Białej w odmłodzonym składzie i sprawiał wrażenie jakby spodziewał się najniższego wymiaru kary. Podbeskidzie pewnie pokonało zespół Kamila Kieresia 3:0 (3:0) i awansowało do 1/8 finału Pucharu Polski.

Już pierwsza połowa przyniosła trzy bramki dla gospodarzy. Już w 3. minucie bramkę na 1:0 strzelił Piotr Malinowski. Bełchatowianie próbowali szybko wyrównać. Najlepszą sytuację do zdobycia gola miał Kayode, ale jego strzał obronił bramkarz. Wynik spotkania został przesądzony w ostatnich minutach pierwszej połowy. Koszmarne błędy defensywy wykorzystali: Robert Demjan i Mariusz Sacha. Podbeskidzie schodziło do szatni z prowadzeniem 3:0, które spokojnie zostało utrzymane przez gospodarzy w drugiej połowie.

Podbeskidzie Bielsko-Biała – PGE GKS Bełchatów 3:0 (3:0)
Bramki: Piotr Malinowski 3, Robert Demjan 42, Mariusz Sacha 44
PGE GKS: Budziłek – Bocian, Tanevski, Mysiak (20′ Zawieja), Witasik – Wroński (74′ Modelski), Sawala, Piekarski, Nowosielski, Kayode – Kuświk.