Trener Gomunic dał zwycięstwo

Po 9. kolejce w tabeli piotrkowskiej klasy okręgowej nie nastąpiły większe zmiany. W dalszym ciągu prowadzi LUKS Gomunice, który ma trzy punkty przewagi nad Mechanikiem Radomsko oraz Zjednoczonymi Bełchatów.

Lider z Gomunic miał nieoczekiwane problemy w Sulejowie. Skalnik, który przed tygodniem dał sobie wbić aż osiem goli tym razem dzielnie stawił czoła ekipie LUKS. Przez długi czas zanosiło się nawet na niespodziankę za jaka trzeba byłoby uznać remis. Na dziesięć minut przed końcem meczu strzałem z rzutu wolnego zwycięstwo zespołowi z Gomunic dał jego grający trener Artur Kowalski.
Łatwe punkty wywalczyły zespoły, które gonią lidera. Mechanik Radomsko rozbił u siebie KS Poświętne 6:0. Po dwa gole w tym meczu zdobyli: Marcin Antczak oraz Łukasz Gloc. Zjednoczeni Bełchatów tylko do przerwy mieli kłopoty z beniaminkiem z Lubochni. Po zmianie stron bełchatowianie zaaplikowali gościom cztery bramki i pewnie sięgnęli po trzy punkty. Dwie bramki zdobył supersnajper miejscowych Rafał Mordon.
Coraz wyżej w tabeli są: Astoria Szczerców oraz GUKS Gorzkowice. Astoria w ostatnim meczu odprawiła z kwitkiem Włókniarza II Zelów wygrywając 4:0. Jedną z bramek dla miejscowych strzelił grający trener Astorii Robert Rogan. GUKS, który awansował na piąte miejsce, pokonał Szczerbca Wolbórz. Gola na wagę zwycięstwa dla gospodarzy w doliczonym czasie gry strzelił Eryk Smuga. Po wysokiej porażce w Zelowie przed własną publicznością zrehabilitował się Świt Kamieńsk, który wysoko zwyciężył Kasztelana Żarnów. Hat-trickiem w tym meczu popisał się Przemysław Olejnik.
Po raz kolejny pewne wydawało się zwycięstwo dała sobie wydrzeć Polonia Piotrków, która długo prowadziła z rezerwami Omegi Kleszczów 2:0. Dwa gole Pawła Kowalskiego sprawiły jednak, ze mecz zakończył się podziałem punktów.