Metamorfoza Jutrzenki Drzewce

Okręg skierniewicki w wojewódzkich rozgrywkach pucharowych reprezentować będą Orlęta Cielądz i Jutrzenka Drzewce. Cielądz wygrał z Pelikanem II, natomiast Jutrzenka wysoko wygrała z Astrą 6:2.

W zapowiedzi przedmeczowej pisaliśmy, że większe szanse na awans mają zespoły Pelikana II oraz Astry Zduny. Jak się okazało nie mieliśmy racji. Jutrzenka zasłużenie wygrała z Astrą i to podopieczni Krzysztofa Supery będą grali dalej. Orlęta pokonały natomiast rezerwy łowickiego Pelikana 2:0.

Słaba postawa w rozgrywkach ligowych nie wskazywała na to iż Jutrzenka może powalczyć o wygraną w tym spotkaniu. Po 90 minutach meczu Astra schodziła jednak z boiska z bagażem aż sześciu bramek. Wynik spotkania otworzył w 20. minucie najlepszy strzelec Jutrzenki Tomasz Pawelczak. Piętnaście minut później było 1:1 za sprawą Mariusza Ochmańskiego. W pierwszej odsłonie gole już nie padły i na tablicy wyników widniał remis 1:1. Siedem minut po przerwie kolejną bramkę zdobywa Pawelczak. Do wyrównania Astra potrzebowała siedem minut drugiej połowy. Wtedy to Maciej Jędrachowicz uderza bezpośrednio z rzutu wolnego i jest 2:2. Po tym trafieniu bramki zdobywali już tylko piłkarze z Drzewc. W 60 minucie na listę strzelców wpisuje się Adam Pryk, dziesięć minut później Jacek Białek podwyższa prowadzenie. Kolejne dwie bramki zdobywają: Arkadiusz Krawczyk i Marcin Urbański. Awans Jutrzenki jest historycznym sukcesem dla tego klubu. Zespół Jutrzenki Drzewce to ambitna drużyna, która już nieraz pokazała jak traktuje się piłkę w gminie Lipce Reymontowskie. Awans do rozgrywek wojewódzkich Pucharu Polski to zwieńczenie dobrej postawy na boiskach skierniewickiej klasy okręgowej oraz znakomitych występów zarówno w hali jak i na piasku. Oby piłka nożna była rozpowszechniana w ten sposób w jak największej ilości klubów…

Jutrzenka Drzewce – Astra Zduny 6:2 (1:1)
Bramki: Tomasz Pawelczak 2, Adam Pryk, Jacek Białek, Arkadiusz Krawczyk, Marcin Urbański – Mariusz Ochmański, Maciej Jędrachowicz.