Porażka młodego Bełchatowa

Nie udało się młodym piłkarzom PGE GKS Bełchatów zrewanżować Jagiellonii Białystok za wczorajszą porażkę zespołu seniorów. Bełchatowianie przegrali mecz Młodej Ekstraklasy 1:3 (1:1). Honorową bramkę strzelił w 26. minucie Szymon Sawala.

Jagiellonia objęła prowadzenie w 10. minucie po rzucie karnym wykorzystanym przez Marcina Makuszewskiego. Po bramce Sawali było 1:1 i taki wynik utrzymał się aż do 84. minuty. Końcówka należała jednak do gości. Makuszewski po raz drugi pokonał bramkarza GKS Łukasza Budziłka, a trzy minuty później wynik spotkania na 3:1 dla Jagiellonii ustalił Damian Kądzior.

GKS Bełchatów – Jagiellonia Białystok (MESA) 1:3 (1:1)
Bramki: Szymon Sawala 26 – Marcin Makuszewski 10-karny, 84, Damian Kądzior 87

GKS Bełchatów: Budziłek – Stolarczyk ż, Mysiak, Witasik, Szymorek ż – Grzelak (73′ Gadomski), Piekarski (46′ Zbozień), Sawala (46′ Bocian), Nowosielski, Flis – Kuświk (46′ Wroński, 67′ Michalski).

W następnej kolejce podopieczni Krystiana Kieracha zmierzą się na wyjeździe z Zagłębiem Lubin.