SMS i Boruta zwyciężają w Łodzi

UKS SMS i Boruta Zgierz wygrały turnieje halowe na boiskach ze sztuczną trawą w Łodzi, w hali Vera Sport. Rywalizacja toczyła się w rocznikach 1998 i 2001.

Bardziej zacięta była walka młodszych piłkarzy z całego regionu. O zwycięstwo walczyły m.in ŁKS i Widzew, ale „papierowi” faworyci byli słabsi od drugiej w turnieju Stali Głowno i trzeciej Mazovii. Medale otrzymali wszyscy uczestnicy turnieju, a więc także startująca w tym roczniku ekipa Soccer Calcio. Zwycięzcy jedyne punkty stracili w niezwykle zaciętym spotkaniu ze Stalą (1:1). Szansę na drugie miejsce w turnieju mieli do ostatniego swojego meczu zawodnicy ŁKS. Nie pomógł doping Bogusława Wyparły – drużyna z jego synem Michałem w składzie uległa Stali 1:3 i ostatecznie zajęła czwarte miejsce. Wcześniej w spotkaniu derbowym podopieczni Jacka Traczyka pokonali Widzew 1:0 po golu „Bodzia W jr„. W gronie starszych zawodników drugie miejsce zajęła druga ekipa Boruty, a kolejne Włókniarz Konstantynów i UKS Lipiny. Grano „każdy z każdym”, więc każda z drużyn miała okazję sprawdzić swe siły z wszystkimi rywalami, co jest bardzo korzystne dla młodych piłkarzy. Przyznano również nagrody indywidualne, a wśród wyróżnionych znaleźli się m.in: