Derby gminy dla Koluszek

KKS Koluszki wygrał z LKS Różycą 3:1 (2:1) w derbowym meczu 17. kolejki łódzkiej klasy okręgowej. Jedną z bramek zdobył obrońca KKS Tomasz Łapin. Goście przez ostanie 25 minut grali w osłabieniu po tym jak drugą żółtą kartkę zobaczył Kamil Potakowski.

Już pierwsza akcja gospodarzy przyniosła bramkę. Paweł Chrustowski wykorzystał błąd obrońców Różycy i Piotra Biniaszczyka. Taki rozwój sytuacji całkowicie zaskoczył gości, którzy szybko próbowali odrobić straty. W 10. minucie niecelny strzał na bramkę Rafała Adamczyka oddał Piotr Grobelny. Kolejne minuty do głównie walka w środku pola i znakomite interwencje defensorów. W 25. minucie sfaulowany został kapitan KKS Tomasz Łapin. Obrońca, kiedy podniósł się z murawy wbiegł w pole karne i znakomicie wykończył dośrodkowanie z rzutu wolnego, zdobywając drugą bramkę dla Koluszek. Niespełna siedem minut później Bartosz Wiśniewski sfaulował w polu Dominika Dorynia, który wychodził sam na sam z Rafałem Adamczykiem. Arbiter nie miał wątpliwości i podyktował jedenastkę. Rzut karny skutecznie wykonał Przemysław Malinowski. Taki wynik utrzymał się już do przerwy.

Po zmianie stron przewaga należała do gospodarzy. W 56. minucie kąśliwy strzał zza pola karnego oddał Tomasz Łapin, ale piłka powędrowała obok bramki. LKS musiał od 65. minucie grać w osłabieniu, ponieważ drugą żółta kartkę obejrzał Kamil Potakowski. W końcówce dobrą okazję miał Damian Waszczykowski, ale będąc w dobrej sytuacji strzeleckiej nie trafił w bramkę. Piłkarz naprawił swój błąd w 90. minucie, kiedy pokonał Piotra Biniaszczyka i ustalił wynik spotkania na 3:1.

KKS Koluszki- LKS Różyca 3:1 (2:1)

Bramki: Paweł Chrustowski 1, Tomasz Łapin 25, Damian Wasczykowski 90- Przemysław Malinowski 33 (k)

Koluszki: Rafał Adamczyk, Michał Dymowicz, Krzysztof Grzelak, Michał Jeżyk, Dawid Wojciechowski, Tomasz Łapin, Krzysztof Duczek, Paweł Chrustowski, Jakub Perek, Adrian Marczyk, Bartosz Wiśniewski, zmiany: Bartek Warda, Łukasz Robakiewicz, Adrian Gaugier, Damian Waszczykowski

Różyca: Piotr Biniaszczyk, Krzysztof Doryń, Krzysztof Pryca, Kamil Potakowski, Arkadiusz Jatczak, Wojciech Jatczak, Sebastian Bagattela, Przemysław Malinowski, Adam Kwiatkowski, Piotr Grobelny,  Dominik Doryń, zmiany: Adrian Kołodziejczyk, Łukasz Banasiak

Żółte kartki: Krzysztof Grzelak, Bartosz Wiśniewski, Adrian Gaugier (Koluszki), Sebastian Bagattela , Kamil Potakowski (Różyca)

Czerwona kartka: Kamil Potakowski (Różyca) 65 min- za drugą żółtą

Sędziował: Marcin Paraszkiewicz, asystenci: P. Żyłka, R. Urbaniak

Źródło: Daria Dębowska