Zjednoczeni nie rezygnują

Zjednoczeni Bełchatów okazali się zdecydowanie lepsi od rezerw Omegi Kleszczów w derbowym spotkaniu powiatu bełchatowskiego. Walczący o IV ligę piłkarze „United” pokonali rywala 4:1 (3:1). Nadal jednak zajmują trzecie miejsce w ligowej tabeli.

Zdecydowanym faworytem pojedynku byli Zjednoczeni. Drużyna Marcina Herskiego nie ukrywa tego, że walczy o awans do IV ligi. Kibice, którzy odwiedzili kameralny obiekt w podbełchatowskim Emilinie, byli świadkami dobrego widowiska. Zespoły stworzyły wiele ciekawych sytuacji bramkowych.

Wynik otworzył już w 6. minucie Sylwester Jarzębowski, który pokonał bramkarza Omegi II strzałem z najbliższej odległości (na zdjęciu moment zdobycia bramki). Wydawało się, że kolejne bramki dla gospodarzy są tylko kwestią czasu. Omega II przeprowadziła jednak szybką akcję, którą wykończył Eryk Smuga. Zjednoczeni nie załamali się tym golem i nadal atakowali. Już do przerwy prowadzili 3:1, a kolejne bramki zdobyli: Rafał Mordon i Michał Kujawa. Wynik spotkania ustalił w drugiej połowie Kamil Kopera.

Zjednoczeni Bełchatów – Omega II Kleszczów 4:1 (3:1)
(Sylwester Jarzębowski 6, Rafał Mordon 26, Michał Kujawa 36, Kamil Kopera 71 – Eryk Smuga 10)