Miejscy rozbili Omegę

Piłkarze MKS Kutno po bardzo dobrym meczu wygrali na własnym terenie 4:1 (3:1) z Omegą Kleszczów w spotkaniu 23. kolejki II ligi łódzko- mazowieckiej. Dwa gole dla „Miejskich” zdobył Michał Rosiak, a po jednym trafieniu dołożyli Przemysław Michalski i Rafał Kubiak.

Podopieczni Kamila Sochy nie mogli wymarzyć sobie lepszego początku spotkania. Już w 2. minucie piękną główką po dośrodkowaniu Wojciecha Borowca popisał się Michał Rosiak i dał MKS prowadzenie. Kolejne minuty przebiegały pod dyktando kutnian, którzy swoją przewagę udokumentowali w 20. minucie. Bartosz Broniarek bardzo dobrze podał w „uliczkę” do Michała Rosiaka, ten wymanewrował obrońcę i będąc sam na sam z golkiperem ze stoickim spokojem umieścił piłkę w siatce. Gdy zapowiadało się, że kolejne gole dla „Miejskich” są kwestią czasu, sędzia po faulu w polu karnym MKS podyktował dla przyjezdnych jedenastkę. Do piłki podszedł doświadczony Hubert Górski i pewnym strzałem zdobył kontaktową bramkę. To trzynasty gol tego snajpera w tym sezonie. Riposta gospodarzy był jednak błyskawiczna. W 32. minucie Rafał Kubiak dośrodkował z rzutu rożnego wprost na głowę Przemysława Michalskiego i na tablicy świetlnej widniał wynik 3:1.

Po zmianie stron gra nieco się wyrównała i Omega chciała powalczyć o choćby remis. Podopieczni Andrzeja Deca starali się rozbić kutnowską defensywę i stworzyli sobie co najmniej dwie bardzo dobre sytuacje do zdobycia gola. Na posterunku był jednak dobrze dysponowany tego dnia Jakub Skrzypiec. W 53. minucie gola mogli zdobyć kutnianie, jednak piłka do dośrodkowaniu Rafała Kubiaka z rzutu rożnego zatrzymała się na poprzeczce. Kapitan żółto-niebieskiej jedenastki dopiął swojego nieco ponad dziesięć minut później. Rafał Kubiak zdecydował się na strzał z rzutu wolnego z ponad 30 metrów i futbolówka wpadła za kołnierz zaskoczonego golkipera. To był po prostu cudowny gol. Do końca spotkania żadna z ekip nie zdołała już zdobyć żadnej bramki i pojedynek zakończył się zdecydowanym i zasłużonym zwycięstwem podopiecznych Kamila Sochy.

MKS Kutno- Omega Kleszczów 4:1 (3:1)

Bramki: Michał Rosiak 2, 20, Przemysław Michalski 32, Rafał Kubiak 66- Hubert Górski 26(k)

MKS Kutno: Skrzypiec – Borowiec, Znyk, Michalski, Broniarek – Dopierała (70’ Kowalczyk), Lipiński, Kubiak (85’ Jakubowski), Klepczyński – Płacheta (79’ Dzięgielewski), Rosiak (83’ Rutkowski)

Żółte kartki: Broniarek, Rutkowski (Kutno) – Robaszek (Omega)

Źródło: miejscy.pl