Mechanik ucieka przeciwnikom

Sobotnia kolejka piotrkowskiej klasy okręgowej przyniosła jedną niespodziankę. Porażki doznał wicelider tabeli LUKS Gomunice. Potknięcie rywala wykorzystał prowadzący w tabeli Mechanik, który gładko ograł outsidera ligi.

Radomszczanie mają w tej chwili siedem punktów przewagi nad Gomunicami i osiem nad Zjednoczonymi Bełchatów.
Dobrze spisujący się wiosną KS Poświętne sprawił kolejną niespodziankę. Zespół z Poświętnego pokonał na własnym boisku walczący o awans LUKS Gomunice. Bramkę dla gospodarzy na początku meczu strzelił Krzysztof Chrzanowski. Jak się później okazało był to jedyny gol w tym spotkaniu. Porażkę Gomunic wykorzystał Mechanik Radomsko. Spotkanie z Kasztelanem Żarnów bardziej przypominało trening strzelecki radomszczan niż walkę o ligowe punkty. Kibice z Żarnowa przez całą drugą połowę zastanawiali się czy Kasztelan przegra w dwucyfrowych rozmiarach. Skończyło się wygraną Mechanika 8:0.
Z walki o awans nie rezygnują Zjednoczeni Bełchatów, którzy wygrali w Piotrkowie z Polonią 3:1. Dwa gole dla gości zdobył doświadczony Sylwester Jarzębowski.
Po kilku dobrych występach na własnym boisku przegrał Szczerbiec Wolbórz, który musiał uznać wyższość Astorii Szczerców. Coraz wyżej w tabeli jest LKS Mierzyn, który po golu Mariusza Cieślika wygrał z rezerwami Omegi Kleszczów. Serię fatalnych występów przerwał GUKS Gorzkowice, który wygrał na wyjeździe z Grabką Grabica. Jedynego gola w tym meczu zdobył dla GUKS w końcówce meczu Michał Zatorski.
Ze strefy spadkowej ucieka LKS Lubochnia, która ograła Świt Kamieńsk 3:1. Dwa gole dla miejscowych strzelił Krystian Goździk. Trzy punkty zdobyte walkowerem za mecz z wycofanym z rozgrywek Włókniarzem II Zelów niewiele poprawiły sytuację Skalnika Sulejów.

Wyniki 22. kolejki piotrkowskiej klasy okręgowej:
KS Poświętne – LUKS Gomunice 1:0 (1:0)
Kasztelan Żarnów – Mechanik Radomsko 0:8 (0:4)
Polonia Piotrków – Zjednoczeni Bełchatów 1:3 (0:1)
Grabka Grabica – GUKS Gorzkowice 0:1 (0:0)
LKS Lubochnia – Świt Kamieńsk 3:1 (2:0)
LKS Mierzyn – Omega II Kleszczów 1:0 (1:0)
Szczerbiec Wolbórz – Astoria Szczerców 0:2 (0:1)
Włókniarz II Zelów – Skalnik Sulejów 0:3 walkower, zespół z Zelowa wycofał się z rozgrywek