Pozbawili Koronę pucharów?

Widzew Łódź wygrał z Koroną Kielce 2:0 (2:0) w wyjazdowym meczu 29. kolejki T- Mobile Ekstraklasy. Katem kielczan okazał się Mehdi Ben Dhifallah, który dwukrotnie wpisywał się na listę strzelców i najprawdopodobniej pozbawił gospodarzy gry w europejskich pucharach.

Już w 10. minucie dość niespodziewanie łodzianie objęli prowadzenie, po tym jak dośrodkowana piłka w pole karne trafiła do Mehdiego Ben Dhifallaha, który wślizgiem wpakował ją do siatki Korony. Mocne uderzenie trochę wyprowadziło gospodarzy z rytmu, ale z minuty na minutę ten pojedynek był coraz bardziej wyrównany. W 23. minucie mógł być remis, gdyby po strzale Tomasza Lisowskiego z rzutu wolnego piłka wylądowała w siatce. Ostatecznie bardzo dobrze interweniował Maciej Mielcarz. Korona starała się wyrównać i przez to często gościła w poliu karnym Widzewa. W jednej z akcji Paweł Kaczmarek mocno wstrzelił piłkę w pole karne, ale żaden z kielczan nie zdołał oddać strzału. Jeszcze przed przerwą goście strzelili drugą bramkę. Po dośrodkowaniu Dudu Paraiby z lewej strony boiska niepilnowany na piątym metrze Mehdi Ben Dhifallah wpakował futbolówkę obok Zbigniewa Małkowskiego.

Po zmianie stron kielczan mógł pogrążyć Przemysław Oziębała, ale w sytuacji sam na sam z Zbigniewem Małkowskim uderzył nad poprzeczką. Widzew po tej akcji coraz częściej myślał o obronie wyniku i atakująca Korona biła głową w mur, nie mogąc się przedrzeć przez bardzo dobrze dysponowaną w tym meczu defensywę gości. W 70. minucie czerwoną kartką za faul ukarany został Jarosław Bieniuk i musiał opuścić plac gry. Gospodarze nie zdołali jednak wykorzystać gry w przewadze i wynik nie uległ już zmianie.

Korona Kielce- Widzew Łódź 0:2 (0:2)
Bramki: Mehdi Ben Dhifallah 10, 43

Korona: Krzysztof Pilarz – Paweł Golański, Pavol Stano, Piotr Malarczyk, Tadas Kijanskas, Tomasz Lisowski – Grzegorz Lech(46′ Daniel Gołębiewski), Aleksandar Vuković, Vlastimir Jovanović – Artur Lenartowski (70′ Łukasz Jamróz), Paweł Kaczmarek (46′ Jacek Kiełb)

Widzew: Maciej Mielcarz -Łukasz Broź, Ugochukwu Ukah (80′ Piotr Mroziński), Jarosław Bieniuk, Dudu Paraiba Hachem Abbes – Przemysław Oziębała, Mindaugas Panka, Princewill Okachi (68′ Bruno Pinheiro), Marcin Kaczmarek – Mehdi Ben Dhifallah (75′ Radosław Matusiak)

Żółte kartki: Aleksandar Vuković (Korona)- Mehdi Ben Dhifallah, Hachem Abbes, Mindaugas Panka (Widzew)

Czerwona kartka: Jarosław Bieniuk (Widzew) 70 min- za faul

Sędziował: Robert Małek (Zabrze)