Mechanik zdobył Poświętne

Milowy krok do awansu zrobili w niedzielne popołudnie piłkarze Mechanika Radomsko. Zespół trenera Rafała Ozgi wykorzystał sobotnie potknięcia Zjednoczonych Bełchatów i LUKS Gomunice. Radomszczanie wygrywając z KS Poświętne 2:0 są coraz bliżej awans do IV ligi.

Wybierając się na mecz do Poświętnego lider piotrkowskiej okręgówki Mechanik Radomsko wiedział, ze czeka go ciężkie zadanie. Zespół trenera Roberta Chmielewskiego nie przegrał na swoim boisku od pół roku. W Poświętnem jesienią polegli Zjednoczeni Bełchatów a nie tak dawno także LUKS Gomunice. Duża w tym zasługa graczy, którzy przyszli w tomaszowskiej Lechii.
Od początku meczu widać było, że Poświętne nie będzie murować bramki. To było na rękę radomszczanom, którzy szybko otworzyli wynik meczu. W 12. minucie prawą strona boiska pociągnął Tomasz Walioszczyk, który dograł piłkę w pole karne gospodarzy. Tam tylko czekał Przemysław Olejnik, który bez kłopotów pokonał Macieja Lenarcika.
Utrata gola nie załamała gospodarzy, którzy raz po raz próbowali zagrażać bramce Mechanika. Lider nastawił się na kontry. Po jednej z nich w okolicach pola karnego faulowany był Krzysztof Kociuga. Rzut wolny wykonywał Marcin Antczak. Zmierzającą do bramki piłkę z linii bramkowej wybił obrońca.
Gospodarze mocno przycisnęli w końcówce pierwszej połowy. Bliski szczęścia był najlepszy w ekipie gospodarzy Łukasz Rak. W 45. minucie piłka po jego uderzeniu trafiła w poprzeczkę.
Po zmianie stron na boisku było dużo walki. Bramkowało okazji bramkowych. Ciekawie zrobiło się w ostatnich dziesięciu minutach. Gospodarze mieli dwie okazje po rzutach wolnych, ale Rafał Dawid nie dał się zaskoczyć. Już w doliczonym czasie Mechanik przypieczętował swoje zwycięstwo. Wydawało się, że Marek Michalski zbyt mocno podawał do Adama Olejnika. Przy piłce szybciej znalazł się bramkarz gospodarzy, który jednak nie trafił w futbolówkę. Błąd bramkarza bezlitośnie wykorzystał pomocnik Mechanika posyłając piłkę do pustej bramki.
Na sześć kolejek przed końcem rozgrywek radomszczanie mają jedenaście punktów przewagi nad Zjednoczonymi i trzynaście nad Gomunicami. Do awansu potrzebują jeszcze tylko ośmiu oczek.

KS Poświętne – Mechanik Radomsko 0:2 (0:1)
Bramki: Przemysław Olejnik 12, Adam Olejnik 90+2.