MESA: Remis młodego ŁKS

W ostatnim meczu Młodej Ekstraklasy rozgrywanym w Łodzi, ŁKS po emocjonującym spotkaniu podzielił się punktami z Jagiellonią. Gospodarze trzykrotnie obejmowali prowadzenie i za każdym razem ich rywale odrabiali straty.

Pierwszego gola dla ŁKS zdobył Dawid Strzelczyk, który dobił strzał Marcina Pękały. Wyrównał Karol Mackiewicz po podaniu Kamila Zapolnika. Tuż przed przerwą w sytuacji sam na sam z bramkarzem znalazł się Przemysław Kita i pewnie strzelił w długi róg, dzięki czemu podopieczni Marcina Pyrdoła i Dariusza Bratkowskiego prowadzili po 45. minutach gry 2:1.

W pierwszych minutach drugiej połowy lekką przewagę osiągnęła Jagiellonia, czego efektem był wyrównujący gol. Łodzianie po raz kolejny wyszli na prowadzenie w 70. minucie. Z wolnego dośrodkował Pękała, a w zamieszaniu podbramkowym piłkę do siatki skierował Adrian Jurkowski. Kilka minut później wynik meczu ustalił strzałem głową Andrzej Kosiński.

(ME) ŁKS – Jagiellonia Białystok 3:3 (2:1)

Strzelczyk 14, Kita 43, Jurkowski 70 – Mackiewicz 20, Jastrzębski 57, Kosiński 74

ŁKS: Olszewski, Pawlak (80 Wróblewski), Jurkowski, Tonn, Kubicki, Strzelczyk, Pękała, Golański, Papikyan (46 D. Grzelak), Kita (60 Pietrasiak), Stąporski (75 K. Grzelak)

Jagiellonia: Walczyk, Butkiewicz, Kosiński, Józefiak, Strans, Dźwigała (65 Buzun), Zawadzki (60 Grudziński), Malinowski, Jastrzębski, Zapolnik, Mackiewicz.

Źródło: lkslodz.pl