Festiwal strzelecki Zjednoczonych

Zaledwie dwóch punktów potrzebują piłkarze Mechanika Radomsko aby cieszyć się z awansu do IV ligi. Drugie miejsce na finiszu rozgrywek zajmą prawdopodobnie Zjednoczeni Bełchatów. Wciąż nie wiadomo kto spadnie z piotrkowskiej okręgówki.

Lider piotrkowskiej klasy okręgowej w 26. kolejce pokonał u siebie Świt Kamieńsk 2:0. Niewątpliwie ozdobą meczu był gol Marcina Antczaka zdobyty bezpośrednio z rzutu rożnego. Efektowne zwycięstwo odniósł zespół Zjednoczonych Bełchatów, który rozbił Kasztelana Żarnów. Bełchatowianie wbili rywalowi aż 10 bramek, tracąc zaledwie jedną. Po trzy gole dla United zdobyli: Krzysztof Kukieła i Jakub Kowalski.
Na dole tabeli wciąż trwa zażarta walka o utrzymanie. W meczu o „sześć punktów” rezerwy Omegi Kleszczów wygrały na wyjeździe z LKS Lubochnia aż 5:1. Na początku meczu prowadzenie dał gospodarzom Krystian Goździk. Przed przerwą wyrównał jednak Maciej Gasik. W drugiej połowie strzelali już tylko kleszczowianie. Cenny punkt z Poświętnego przywiózł Skalnik Sulejów. Jeden punkt dla zespołu z Sulejowa w ostatniej minucie meczu uratował Łukasz Nojek. Zagrożona spadkiem z ligi jest również Grabka Grabica, która przegrała na wyjeździe z Polonią Piotrków 1:5. Kolejną bramkę dla polonistów strzelił Brazylijczyk Thiago Correa.

Wyniki 26. kolejki piotrkowskiej klasy okręgowej:
LKS Lubochnia – Omega II Kleszczów 1:5 (1:1)
LUKS Gomunice – Astoria Szczerców 0:0
Mechanik Radomsko – Świt Kamieńsk 2:0 (1:0)
Szczerbiec Wolbórz – LKS Mierzyn 0:2 (0:2)
Polonia Piotrków – Grabka Grabica 5:1 (2:1)
KS Poświętne – Skalnik Sulejów 1:1 (1:0)
Kasztelan Żarnów – Zjednoczeni Bełchatów 1:10 (0:3)
Włókniarz II Zelów – GUKS Gorzkowice 0:3 – walkower, zespół z Zelowa wycofał się z rozgrywek