Odroczony awans Mechanika

W piotrkowskiej klasie okręgowej wciąż nie znamy zespołu, który w przyszłym sezonie zagra w IV lidze. Prowadzący w tabeli Mechanik Radomsko przegrał w Szczercowie i świętowanie awansu musi przełożyć przynajmniej do soboty.

Piłkarze Astorii Szczerców nie chcieli dopuścić do tego aby Mechanik Radomsko świętował awans na wyjeździe. Gospodarze zasłużenie wygrali 3:1.  Porażka Mechanika to dobra wiadomość dla Zjednoczonych, którzy rozbili LUKS Gomunice 4:0. W drugiej połowie meczu klasycznym hat-trickiem popisał się Michał Kujawa. W najbliższą sobotę w Radomsku dojdzie do bezpośredniego starcia. Jeśli Zjednoczonym uda się wygrać przedłużą swoje nadzieje na awans. W przypadku wygranej Mechanika lub remisu to radomszczanie będą mogli cieszyć się z awansu do IV ligi.
Na dole tabeli wciąż trwa walka o utrzymanie. Z ligą na razie pożegnał się Kasztelan Żarnów, który przegrał w Gorzkowicach 1:3. Dwa gole dla miejscowych zdobył ligowy weteran Jerzy Flaszka. Dramatyczny przebieg miało spotkanie w Szydłowie, gdzie swoje mecze rozgrywa Grabka Grabica. Walczący o utrzymanie gospodarze rzutem na taśmę wygrali ze Szczerbcem Wolbórz. W 90. minucie zwycięska bramkę dla Grabki strzelił Tomasz Wrona. Cenne zwycięstwo w Kamieńsku odniósł Skalnik Sulejów, który pokonał Świt 2:1.

Wyniki 27. kolejki piotrkowskiej klasy okręgowej:
Świt Kamieńsk – Skalnik Sulejów 1:2 (0:1)
LKS Mierzyn – LKS Lubochnia 3:0 (1:0)
Zjednoczeni Bełchatów – LUKS Gomunice 4:0 (1:0)
Polonia Piotrków – KS Poświętne 1:0 (0:0)
GUKS Gorzkowice – Kasztelan Żarnów 3:1 (0:1)
Grabka Grabica – Szczerbiec Wolbórz 2:1 (0:0)
Astoria Szczerców – Mechanik Radomsko 3:1 (2:1)
Omega II Kleszczów – Włókniarz II Zelów 3:0 walkower, zespół z Zelowa wycofał się z rozgrywek