Spadek rezerw Omegi Kleszczów

W przedostatniej kolejce piotrkowskiej klasy okręgowej poznaliśmy trzeciego spadkowicza. Do klasy A spadają rezerwy Omegi Kleszczów. W bardzo ciężkiej sytuacji znajduje się również Skalnik Sulejów.

Omega II Kleszczów aby przedłużyć swoje szanse na pozostanie w lidze musiała wygrać z LUKS Gomunice. Planu nie udało się jednak zrealizować. Mało tego to goście po trafieniu Rafała Jasnosa wywieźli komplet punktów. Po porażce rezerwy Omegi nie maja już szans na utrzymanie. W Kleszczowie pewnie długo jeszcze będą rozpamiętywać sześć punktów, które uciekły za walkowery.
W bardzo trudniej sytuacji znajduje się również Skalnik Sulejów. Mecz ze Zjednoczonymi Bełchatów był dla Skalnika kolejnym z serii przedłużającej nadzieje. Gracze z Sulejowa liczyli, że uda im się wywieźć z Emilina choćby punkt. I do przerwy udawało się realizować plan. Po golach Michała Stobienieckiego dla Zjednoczonych i Damiana Zapały dla sulejowian był remis. Na początku drugiej połowy gola dla United strzelił Krzysztof Kukieła, a w ostatniej minucie wynik ustalił supersnajper miejscowych Rafał Mordon. Po porażce ze Zjednoczonymi w ostatniej kolejce Skalnik nie tylko musi wygrać swój mecz, ale również musi liczyć na porażkę LKS Lubochnia. Ten ostatni zespół był bliski zapewnienia sobie utrzymania już w czwartek. Jednak na dwie minuty przed końcem meczu z Polonią Piotrków Lubochnia straciła gola i w ostatnim meczu musi zdobyć punkt aby zapewnić sobie pozostanie w okręgówce na następny sezon.
W pozostałych meczach większych niespodzianek nie było. Długo zanosiło się na nią w Mierzynie, gdzie LKS przegrywał z Kasztelanem Żarnów 1:3. W ostatnich dwudziestu minutach po dwa gole strzelili Jarosław Kopa i Bartłomiej Madej i skończyło się wygraną miejscowych 5:3. Hat-trick Tomasza Walioszczyka dał z kolei kolejną wygraną lidera z Radomska.  Mechanik wygrał z GUKS Gorzkowice 3:2.

Wyniki 29. kolejki piotrkowskiej klasy okręgowej:
Polonia Piotrków – LKS Lubochnia 1:0 (0:0)
Omega II Kleszczów – LUKS Gomunice 0:1 (0:0)
GUKS Gorzkowice – Mechanik Radomsko 2:3 (0:2)
Zjednoczeni Bełchatów – Skalnik Sulejów 3:1 (1:1)
Astoria Szczerców – Świt Kamieńsk 1:1 (0:0)
Szczerbiec Wolbórz – KS Poświętne 0:4 (0:2)
LKS Mierzyn – Kasztelan Żarnów 5:3 (1:1)
Grabka Grabica – Włókniarz II Zelów 3:0 walkower, zespół z Zelowa wycofał się z rozgrywek