Zwycięskie Orlęta Cielądz

W piątym meczu sparingowym, drużyna MKS Skierniewice (skierniewicka klasa okręgowa) przegrała z Orlętami Cielądz (IV liga łódzka) 0:2 (0:1). Bramki dla gości strzelili Mateusz Dzikowski i Piotr Muras. W 66. minucie rzut karny wykonywany przez Łukasza Sarkowicza obronił golkiper gospodarzy.

W sobotnie popołudnie na stadionie w Skierniewicach pojawiła się spora grupa kibiców. Spotkanie z perspektywy trybun obserwował między innymi trener MKS Kutno, Kamil Socha. Mimo dużego upału spotkanie stało na dobrym poziomie. W 5. minucie po stracie piłki w ataku przez gospodarzy, szybką akcję lewym skrzydłem przeprowadził Paweł Kolus. Następnie dograł on futbolówkę na środek pola karnego, gdzie akcję pewnym strzałem z bliska wykończył Mateusz Dzikowski. Mimo straty bramki gra gospodarzy mogła się podobać. Zawodnicy trenera Sebastiana Gajewskiego w niczym nie ustępowali aktualnym czwartoligowcom. Gospodarze dobrze grali w obronie i potrafili długo utrzymywać się przy piłce. Na bramkę Rafała Zarzecznego uderzali między innymi Mateusz Paczkowski i Paweł Pąśko.

Po przerwie spadło tempo meczu. W 56. minucie bardzo groźnie z lewej strony boiska z około 25 metrów strzelał Piotr Pietrzak, lecz piłka minęła nieznacznie bramkę gospodarzy. Dwie minuty później Łukasz Sarkowicz znakomicie wypuścił wbiegającego w pole karne Piotra Murasa, któremu nie pozostało nic innego jak skierować futbolówkę do bramki gospodarzy. W 65. minucie faulowany w polu karnym był Piotr Pietrzak. Do piłki ustawionej na jedenastym metrze podszedł Łukasz Sarkowicz, jednak golkiper MKS znakomicie wyczuł intencję strzelca. W kolejnych minutach na bramkę Rafała Zarzecznego uderzali Tomasz Cybulski i Paweł Pąśko. W samej końcówce meczu futbolówka dwa razy odbiła się od słupków. Najpierw w 86. minucie po uderzeniu Łukasza Markowskiego, a następnie w 90. minucie w ostatniej akcji meczu po strzale Pawła Kolusa. Mimo porażki gospodarze pozostawili pozytywne wrażenie. W trakcie drugiej połowy pojawiały się okresy przestoju, jednak kibiców mogła cieszyć gra ofensywna piłkarzy MKS Skierniewice. Kolejnym rywalem skierniewiczan będzie MKS II Kutno (łódzka klasa okręgowa). Spotkanie zostanie rozegrane w Kutnie w sobotę 11 sierpnia o godzinie 16:00.

MKS Skierniewice– Orlęta Cielądz 0:2 (0:1)
Bramki: Mateusz Dzikowski 5, Piotr Muras 58

Skierniewice: Eryk Sulikowski, Marcin Zieliński, Daniel Paprocki (71’ Damian Sztocki), Rafał Kowalczyk, Paweł Pąśko, Arkadiusz Blechowski (71’ Maciej Kozłowski), Rafał Baleja, Mateusz Paczkowski (69’ Łukasz Markowski),  Mariusz Markowski (71’ Konrad Klimczak), Tomasz Cybulski (73’ Daniel Karwat), Trener: Sebastian Gajewski

Orlęta: Rafał Zarzeczny – Karol Jakubczak (46’ Krzysztof Sarkowicz), Mariusz Darnowski, Marcin Salamon, Paweł Kolus – Mateusz Dzikowski, Mariusz Dziuba, Karol Gwiazdowicz, Piotr Muras (73’ Rafał Głębocki) – Jakub Kaczmarek (46’ Piotr Pietrzak), Łukasz Sarkowicz (68’ Dawid Żaczkiewicz), Trener: Karol Jakubczak

Żółte kartki: Konrad Klimczak (MKS) – Piotr Muras (Orlęta)

Widzów: 51

Sędziował: Rafał Michalak (Skierniewice), asystenci: Wojciech Sadach, Katarzyna Wasiak (Skierniewice)

Źródło: Jarosław Lewandowski