Pucharowa porażka Widzewa

Widzew Łódź przegrał z Piastem Gliwice 0:1 (0:0) w meczu 1/16 finału Pucharu Polski. Sam mecz nie zachwycił i kibice obejrzeli nudne widowisko, które niczym nie przypominało poziomu gry Ekstraklasy. Tym samym Łódź nie ma już reprezentantów w kolejnej fazie rozgrywek, ponieważ wcześniej z rywalizacji odpadł Łódzki Klub Sportowy.

W pierwszej połowie to Piast był drużyną dominującą jednak nie stwarzał sobie bardzo groźnych sytuacji. Ogólnie pierwsza połowa niczym nie zachwyciła. Było dużo start z obu stron i żadna z ekip nie potrafiła przeprowadzić klarownej sytuacji. Po zmianie stron spotkanie nabrało trochę kolorów, a to dzięki bramce strzelonej przez gospodarzy w 50. minucie. Szczęśliwym strzelcem okazał się Ruben Jurado. Widzew mógł wyrównać w 58. minucie. Marcin Kaczmarek wbiegł w pole karne i silnie strzelił prawą nogą, ale Dariusz Trela zdołał odbić futbolówkę na rzut rożny. Kwadrans później Mariusz Stępiński uderzył głową nad poprzeczką po dokładnym dośrodkowaniu Marcina Kaczmarka i zmarnował szansę na wyrównanie. Tym samym łodzianie odpadli z dalszej rywalizacji o Puchar Polski.

Piast Gliwice- Widzew Łódź 1:0 (0:0)
Bramka: Ruben Jurado 50

Piast: Dariusz Trela – Mateusz Matras, Adrian Klepczyński, Damian Zbozień, Paweł Oleksy – Pavol Cicman (90 Matej Ižvolt), Mariusz Zganiacz, Álvaro Jurado, Rubén Jurado (75 Adrian Sikora), Tomasz Podgórski – Wojciech Kędziora (88 Jan Buryán)

Widzew: Maciej Mielcarz – Jakub Bartkowski, Thomas Phibel, Hachem Abbès, Łukasz Broź – Adrian Pietrowski (59 Aléx Bruno), Radosław Bartoszewicz, Sebastian Dudek, Princewill Okachi (71 Mariusz Stępiński), Marcin Kaczmarek – Mehdi Ben Dhifallah (46 Mariusz Rybicki)

Sędziował: Tomasz Kwiatkowski (Warszawa)