Górnik powstrzymał Mechanika

W trzecim meczu przed własną publicznością beniaminek IV ligi (grupa łódzka) Górnik Łęczyca pokonał Mechanika Radomsko 2:0 (1:0). Przewagę w całym meczu posiadali gospodarze i zasłużenie zgarnęli komplet punktów.

Po ostatnim remisie z faworyzowanym KS Paradyż drużyna Górnika Łęczyca bojowo nastawiła się do pojedynku z Mechanikiem Radomsko, który po trzech meczach niespodziewanie zajmował pierwsze miejsce w tabeli.
Od pierwszego gwizdka sędziego inicjatywę posiadał Górnik, który częściej gościł pod bramką radomszczan. Goście z pierwszej części meczu zagrożenie dla bramki miejscowych stwarzali tylko po strzałach w dystansu. Wszystkie strzały mijały jednak bramkę Macieja Marciniaka. Ostatni kwadrans pierwszej części meczu to zdecydowana przewaga Górnika. Po jednej z akcji gospodarze reklamowali zagranie ręką jednego z obrońców Mechanika. Górnicy swoją przewagę udokumentowali w 38. minucie. Doświadczony Bogdan Pacałowski strzelił nie do obrony. Trzy minuty później w polu karnym Górnika przewrócił się Tomasz Walioszczyk. Zamiast karnego była jednak żółta kartka za próbę wymuszenia jedenastki.
Po zmianie stron obraz gry niewiele się zmienił. Przewagę zwłaszcza w środku pola posiadał Górnik. Radomszczanie z kolei jedyne zagrożenie bramki miejscowych stwarzali po stałych fragmentach gry. W 71. minucie po rozegraniu rzutu rożnego głową strzelał Łukasz Dryja. Trafił jednak w poprzeczkę. Trzy minuty później z rzutu wolnego strzelał Marcin Antczak. Bramkarz Górnika był jednak na posterunku i wybił piłkę na rzut rożny. W końcówce meczu znów zaatakowali gospodarze. W 80. minucie przed znakomita szansą na zdobycie gola stanął Tomasz Czajkowski. Będąc na wprost bramki strzelił najgorzej jak mógł. Jego uderzenie w środek bramki bez problemu obronił Rafał Dawid. Dwie minuty później napastnik Górnika w pełni się zrehabilitował. Z prawej strony boiska piłkę dośrodkował Witold Ziober. Czajkowski uprzedzając obrońcę Mechanika głową posłał piłkę do siatki przesądzając o wygranej gospodarzy.

Górnik Łęczyca – Mechanik Radomsko 2:0 (1:0)
Bramki: Bogdan Pacałowski 38, Tomasz Czajkowski 82-głową.

Autor: Przemysław Jafra