Lechia wygrała w Zelowie

Trzecioligowe derby okręgu piotrkowskiego dla Lechii Tomaszów. Beniaminek pokonał w Zelowie Włókniarza 1:0 (0:0), a zwycięskiego gola zdobył w 75. minucie spotkania Daniel Potakowski. Lechia była zespołem lepszym i zwyciężyła zasłużenie.

Na boisku w Zelowie mogliśmy zobaczyć dwóch napastników z bogatą przeszłością. Grzegorza Piechny (Lechia) i Mariusza Ujka (Włókniarz) nie trzeba przedstawiać bliżej piłkarskim kibicom w regionie łódzkim. Więcej powodów do radości miał po meczu ten pierwszy. Lechia wygrała drugie spotkanie z rzędu i przesuwa się w górę tabeli III ligi łódzko-mazowieckiej. Decydująca o zwycięstwie bramka padła na kwadrans przed końcem. Daniel Potakowski wykorzystał podanie Kamila Szymczaka i pewnym strzałem pokonał Pawła Wiśniewskiego. Trzeba obiektywnie stwierdzić, że Lechia zasłużyła na tego gola i na trzy punkty. Tomaszowianie stworzyli wcześniej kilka sytuacji podbramkowych, których nie potrafili jednak wykorzystać.

Włókniarz Zelów – Lechia Tomaszów 0:1 (0:0)
Bramka: Daniel Potakowski 75
Włókniarz: Paweł Wiśniewski – Noga ż, Pałyska, Stasiak, Gawroński – Dregier, Bendkowski, Paprocki (65′ Bednarek),  Sebastian Wiśniewski (77′ Boczkiewicz), Zając – Ujek ż.
Trener: Jacek Berensztajn

Lechia: Holewiński – Matysiak ż, Dolot, Cyran, Król – Tonowicz, Kowalski (86′ Loncar), Morgaś (59′ Milczarek), Potakowski (90′ Świątkiewicz) – Szymczak, Piechna (76′ Rakowski).
Trener: Aleksandar Majić

Sędziował: Rafał Michalak (Skierniewice). Widzów: 400