Astoria samodzielnym liderem

Kilka zaskakujących wyników odnotowaliśmy w 5. kolejce piotrkowskiej klasy okręgowej. Fantastyczną dyspozycję na początku sezonu prezentują LKS Lubochnia oraz beniaminek z Woli Krzysztoporskiej. Liderem rozgrywek pozostaje Astoria Szczerców.

Drużyna trenera Roberta Rogana bez większych problemów uporała się na własnym stadionie ze Szczerbcem Wolbórz 2:0. Jedną z bramek dla miejscowych strzelił będący w bardzo dobrej dyspozycji strzeleckiej Adrian Ulfik. Niespodziewanie punkty straciły: Polonia Piotrków i Świt Kamieńsk. Poloniści tylko zremisowali u siebie 1:1 z LKS Mierzyn. Gospodarze prowadzili już od czwartej minuty po trafieniu samobójczym jednego z graczy Mierzyna. W drugiej połowie wyrównał Jarosław Kurzynoga. Tylko punktem musiał zadowolić się w meczu wyjazdowym Świt Kamieńsk. W małych derbach powiatu radomszczańskiego dwa punkty faworyzowanym gościom urwał LUKS Gomunice.
Trwa znakomita passa LKS Lubochnia, który niespodziewanie wygrał na wyjeździe ze Zjednoczonymi Bełchatów 3:1. Jedną z bramek dla gości zdobył na początku meczu z rzutu karnego Krystian Goździk, który jak na razie jest najskuteczniejszym strzelcem piotrkowskiej klasy okręgowej. Formą zaskakuje również LKS Wola Krzysztoporska. Drużyna trenera Błażeja Strzelczyka w meczu dwóch beniaminków okazała się o jedną bramkę lepsza od LKS Czarnocin.
Pierwsze zwycięstwo w nowym sezonie zanotował Gerlach Drzewica. Beniaminek wygrał u siebie z Grabką Grabica 3:1. Dwa gole dla miejscowych strzelił Piotr Dąbrowski. Honorowe trafienie dla gości było dziełem Brazylijczyka Harrysona da Silvy.