Paradyż znów liderem IV ligi

Tylko przez kilka dni Włókniarz Moszczenica zajmował pierwsze miejsce w tabeli IV ligi (grupa łódzka). W meczu kończącym 9. kolejkę spotkań KS Paradyż pokonał w Zgierzu miejscowego Borutę 1:0 (0:0) i znów zajął fotel lidera. Zwycięskiego gola zdobył w 88. minucie Marcin Mirecki wykorzystując rzut karny.

Dla Mireckiego to już dziesiąty gol w tym sezonie. Napastnik KS Paradyż umocnił się tym samym na prowadzeniu w klasyfikacji czwartoligowych snajperów. O dwa trafienia wyprzedza zawodnika Zjednoczonych Stryków Adama Patorę. Spotkanie w Zgierzu dość długo nie układało się po myśli paradyżan. Boruta bronił się bowiem bardzo dzielnie i był bliski remisu. Na dwie minuty przed końcem spotkania jeden z obrońców gospodarzy zagrał piłkę ręką w polu karnym i sędzia podyktował jedenastkę. Wykorzystał ją Mirecki i tym samym KS Paradyż wrócił na fotel lidera. Warto dodać, że dla klubu z Paradyża to 30. kolejny mecz bez porażki w IV lidze. Ostatni raz przegrał 15 października 2011 roku z Zawiszą Pajęczno 0:2.

Boruta Zgierz – KS Paradyż 0:1 (0:0)
Bramka: Marcin Mirecki 88-karny