Zięba dał pucharową wygraną

W meczu IV rundy Pucharu Polski na szczeblu okręgu piotrkowskiego drużyna PGE GKS Bełchatów U-21 wygrała z III-ligowym Włókniarzem Zelów 2:1 (1:1) i awansowała do ćwierćfinału tych rozgrywek.  Zwycięski gol dla młodzieżówki padł w ostatniej minucie spotkania.

Pierwsi bramkę zdobyli podopieczni Jacka Berensztajna. Mariusz Ujek w 15. minucie uderzył nie do obrony i było 1:0 dla Włókniarza. Wyrównanie dla młodzieżówki GKS dał cztery minuty później Filip Rośniak po strzale z ok. 18 metrów pod poprzeczkę. W pierwszej połowie młodzi bełchatowianie mieli jeszcze kilka sytuacji do zdobycia bramki, ale bardzo dobrze spisywał się między słupkami doświadczony bramkarz Zelowa Paweł Wiśniewski. W końcówce drugiej połowy optyczną przewagę mieli zelowianie i wydawało się, że to oni mogą rozstrzygnąć mecz w normalnym czasie. GKS przeprowadził jednak zabójczą kontrę, a zwycięskie trafienie na miarę awansu zaliczył w doliczonym czasie gry Paweł Zięba.

10 października zwycięska drużyna zmierzy się ze Świtem Kamieńsk.

GKS Bełchatów (MESA) – Włókniarz Zelów 2:1 (1:1)
Bramki: Filip Rośniak 19, Paweł Zięba 90 – Mariusz Ujek 15