Badowski katem Włókniarza

W meczu 12. kolejki IV ligi Jutrzenka Warta pokonała u siebie faworyzowanego Włókniarza Moszczenica 3:0. Gospodarze od 43. minuty grali w dziesiątkę, ponieważ czerwoną kartkę zobaczył Mateusz Dobrzański.

Jutrzenka bezdyskusyjnie była zespołem lepszym i choćby przez moment nie pozostawiła złudzeń, kto bardziej zasłużył na trzy punkty. Dobry początek w wykonaniu gospodarzy przyniósł szybkie prowadzenie, kiedy to w 22. minucie na listę strzelców wpisał się Radosław Badowski, który wykorzystał dobre dośrodkowanie Michała Kaczmarka z rzutu rożnego. Wcześniej dobrych sytuacji nie wykorzystał Piotr Sajda i właśnie Badowski, który po kilku minutach w pełni zrehabilitował się za zmarnowanie dogodnej okazji w 15. minucie. W 37. minucie, po jednej z nielicznych akcji gości, Włókniarz mógł doprowadzić do remisu, ale kapitalnym refleksem popisał się golkiper gospodarzy, Tomasz Kwiatkowski. Do końca pierwszej części spotkania Jutrzenka w pełni kontrolowała przebieg meczu, ale do przerwy nie udało się już udokumentować tej przewagi drugim golem.
Na początku drugiej odsłony raz jeszcze z fantastycznej strony pokazał się bramkarz warcian, natomiast odpowiedź gospodarzy w 54. minucie była o wiele bardziej skuteczna. Kolejny raz na listę strzelców wpisał się Radosław Badowski, który świetne podanie Piotra Sajdy pewnym strzałem zamienił na bramkę. W 68. minucie było już 3:0 i kolejny raz do bramki z rzutu karnego trafił Badowski. Wcześniej znakomitą indywidualną akcją popisał się Sajda, który został powstrzymany dopiero w polu karnym gości. Na ich nieszczęście, nieprzepisowo. Po stracie trzeciego gola, zawodnicy Włókniarza stracili ochotę do gry i widać było, że już tylko wyczekują końcowego gwizdka. Tempa nie forsowali także gospodarze, toteż w ostatnich minutach meczu niewiele było dobrej, składnej gry. Jeszcze w samej końcówce swoją dobrą dyspozycję potwierdził Tomasz Kwiatkowski, który dwukrotnie przytomnymi interwencjami zażegnał niebezpieczeństwo pod własną bramką.

Jutrzenka Warta – Włókniarz Moszczenica 3:0 (1:0)
Bramki: Radosław Badowski 3

Jutrzenka: Kwiatkowski – Dobrzański, Paweł Kaczorowski, Pawlak, Mordalski – Fabiano Valente (59′ Masłowski), Jarecki, Badowski (86′ Jędrzejczak), Kaczmarek – Sajda (83′ Tomaszewski), Stępiński (64′ Chudzik).

Włókniarz: Marcin Kaźmierczak – Adam Kaźmierczak, Sławomir Stańczyk, Błażej Godala, Janiec – Skrobek (46′ Jachymski), Kuchta, Staniaszek, Natkański – Jagodziński (72′ Domański), Kowalczyk