Brunatni ulegli Koronie

PGE GKS Bełchatów przegrał z Koroną Kielce 1:2 (1:1) w meczu sparingowym rozgrywanym w Kleszczowie. Jedyną bramkę dla GKS zdobył w 26. minucie Mateusz Stąporski. Było to już trzecie spotkanie bełchatowian w okresie przygotowawczym. W środę Brunatni rozegrali dwa mecze, które zakończyły się remisem.

Bełchatowianie objęli prowadzenie w 26. minucie, kiedy do siatki kielczan trafił Mateusz Stąporski. Radość podopiecznych Kamila Kieresia nie trwała jednak długo. Sześć minut później do wyrównania doprowadził Paweł Golański i taki rezultat utrzymał się do przerwy. Po zmianie stron aktywniejszą stroną byli piłkarze Korony. W 61. minucie udało im się to udokumentować. Na listę strzelców wpisał się Łukasz Jarmóz i ustalił końcowy wynik meczu.

PGE GKS Bełchatów – Korona Kielce 1:2 (1:1)
Bramki: Mateusz Stąporski 26 – Paweł Golański 32, Łukasz Jamróz 61

PGE GKS: (skład wyjściowy) Damian Podleśny – Petar Borovićanin, Seweryn Michalski, Maciej Wilusz, Rafał Kosznik – Michał Mak, Patryk Rachwał, Grzegorz Baran, Kamil Wacławczyk, Łukasz Madej – Mateusz Stąporski.

Korona: (I połowa) Ołeksij Szlakotin – Paweł Golański, Krzysztof Kiercz, Kamil Sylwestrzak, Tomasz Lisowski – Paweł Sobolewski, Paweł Zawistowski, Vlastimir Jovanović, Michał Janota, Łukasz Sierpina – Marcin Żewłakow. (II połowa) Wojciech Małecki – Kamil Kuzera, Piotr Malarczyk, Mateusz Bodzioch, Kamil Sylwestrzak – Ivan Marković, Bartosz Kwiecień, Artur Lenartowski, Tomasz Foszmańczyk – Łukasz Jamróz, Maciej Korzym.