Pelikan przegrał z Wartą

Drugoligowy Pelikan Łowicz przegrał w kolejnym sparingowym meczu z przedostatnią w tabeli III ligi (grupa łódzko-mazowiecka) Wartą Sieradz 0:1 (0:0). Jedynego gola w meczu zdobył w 63. minucie meczu Marcin Kobierski (na zdjęciu).

Była to pierwsza porażka “Biało-Zielonych” podczas zimowych przygotowań. Zawodnicy Pelikana pracowali ostatnio dwa razy dziennie i to doskonale było widać w dzisiejszym meczu. Piłkarzom Pelikana brakowała świeżości, nie było dynamicznych, składnych akcji.

Jedynego gola meczu strzelił w 63. minucie Marcin Kobierski, który pokonał Mariusza Jędrzejewskiego strzałem zewnętrzną częścią stopy. Najbliżej strzelenia gola dla drużyny trenera Grzegorza Wesołowskiego byli Robert Łakomy i Patryk Bojańczyk, jednak żaden z nich nie potrafił znaleźć recepty na pokonanie bramkarza z Sieradza. W zespole Warty całe spotkanie rozegrał niedawny kapitan Pelikana Michał Łochowski.

Już w sobotę kolejnym rywalem Pelikana będzie Wisła Płock. Spotkanie odbędzie się w Płocku o godzinie 11.

Pelikan Łowicz – Warta Sieradz 0:1 (0:0)
Bramka: Marcin Kobierski 63

Pelikan: (I połowa) Różalski – Ilków-Gołąb, Brodecki, Dremluk, Ceglarz – Wyszogrodzki, Łakomy, Pomianowski, Adamczyk – Solecki, Jackiewicz. (II połowa) Jędrzejewski (70 Perzyna) – Domińczak, Maksymow, Kowalczyk, Trakul (70 Grenda) – Fabijański, Zwoliński, Mycka, Kosiorek – Bojańczyk, Mitek.

Źródło: pelikanlowicz.pl