Porażka GKS w próbie generalnej

PGE GKS Bełchatów przegrał na własnym boisku z Piastem Gliwice 0:1 (0:0) w ostatnim spotkaniu sparingowym rozgrywanym w okresie przygotowawczym. Mecz oglądała spora grupa kibiców. Na stadionie przy ulicy Sportowej pojawiło się około pół tysiąca fanów „Brunatnych”.

Niestety pojedynek z gliwiczanami nie ułożył się po myśli bełchatowian. Gospodarze często gubili piłkę i mieli straszne problemy z wyprowadzaniem składnych akcji. Piast starał się grać długimi podaniami. Wielokrotnie doprowadzał do sytuacji podbramkowych, ale zabrakło wykończenia. W drugiej połowie pojedynek zrobił się wyrównany. Mimo to gliwiczanie objęli prowadzenie. W 59. minucie Emilijusa Zubasa pokonał Łukasz Krzycki. Bramka nie wpłynęła w żaden sposób na dalszy przebieg rywalizacji. Klarowniejsze sytuacje mieli goście. Jednak Zubas do końca utrzymał już czyste konto.

PGE GKS Bełchatów – Piast Gliwice 0:1 (0:0)
Bramka: Łukasz Krzycki 59

PGE GKS: Emilijus Zubas – Adrian Basta (46′ Raul Gonzalez), Seweryn Michalski (46′ Szymon Sawala), Maciej Wilusz, Rafał Kosznik (60′ Krzysztof Michalak) – Mateusz Mak (46′ Bartosz Żurek), Patryk Rachwał, Piotr Witasik, Łukasz Madej – Kamil Wacławczyk (60′ Kamil Poźniak) – Bartłomiej Bartosiak (46′ Mateusz Stąporski)

Piast: Dariusz Trela – Damian Zbozień, Łukasz Krzycki, Adrian Klepczyński (76′ Frank Adu Kwame), El Mehdi Sidqy (23′ Jan Polák) – Pavol Cicman (84′ Tomasz Bzdęga), Mateusz Matras (89′ Kornel Osyra), Artis Lazdiņš (80′ Radosław Murawski), Tomasz Podgórski (89′ Bartosz Szeliga), Matej Ižvolt (27′  Bartosz Szeliga; 46′ Tomáš Dočekal) – Rubén Jurado (70′  Rudolf Urban).