AHLPN: Zdecyduje ostatni mecz

To będzie niezwykle emocjonujące zakończenie Amatorskiej Halowej Ligi Piłki Nożnej. Wiadomo już, że o końcowym triumfie w I lidze zdecyduje ostatni mecz. Obrońcy mistrzowskiego tytułu piłkarze Barwilu-Omegi zmierzą się z zespołem Bieniek-Prym.

Plany Barwilowi mógł pokrzyżować Łódzki Futbol, który już w pierwszej rundzie niespodziewanie odebrał punkty mistrzowi, wygrywając 2:1. Rewanż był niezwykle zacięty, a na osiem minut przed końcem 2:1 prowadził beniaminek. Nie utrzymał jednak tego prowadzenia do końca. Duży wpływ na to miały dwa wydarzenia, które miały miejsce w odstępie zaledwie kilkunastu sekund. Z powodu kontuzji plac gry musiał opuścić filar defensywy Grzegorz Słupecki (strzelec przepięknej bramki na 1:1), a na dwie minuty z boiska zszedł Witold Sowała, który obejrzał żółtą kartkę. Barwil-Omega musiał to wykorzystać i wykorzystał. Wygrał 4:2 i tym samym zachował szanse na tytuł.

Blisko trzeciego miejsca jest Drewmal, który o jeden punkt wyprzedza Łódzki Futbol i ma o jedno spotkanie rozegrane mniej. W najtrudniejszej sytuacji znajduje się Bioekol, którego od spadku z ligi mogą już tylko uratować dwa zwycięstwa w dwóch ostatnich spotkaniach.

W II lidze blisko awansu są: ID Logistic i Zimny. W najbliższej kolejce dojdzie do bezpośredniej konfrontacji tych drużyn.