Skromny rewanż Orła Łódź

Orzeł Łódź wygrał ze Szczerbcem Wolbórz 2:1 (1:1) w wyjazdowym meczu 13. kolejki Wojewódzkiej Ligi Kuchar. Młodym łodzianom udał się zatem rewanż za jesienną porażkę z wolborzanami 0:1. Bramki dla Orła strzelili Robert Łukasiewicz i Kamil Kozanecki.

Mecz na początku był dość wyrównany. Obie drużyny nie stwarzały sobie okazji do strzelenia bramek. Dopiero wspaniałe przejęcie piłki przez Roberta Łukasiewicza, odważne wejście w pole karne i spokojny, pewny strzał pozwolił łodzianom na objęcie prowadzenia. Szczerbiec po stracie bramki zaczął groźnie atakować i jeszcze przed przerwą zdołał wyrównać strzelając bramkę z rzutu karnego. Po przerwie młodzi wolborzanie częściej byli w posiadaniu piłki i groźnie atakowali. Zdobyli nawet bramkę, ale słusznie nie została ona uznana, gdyż strzelec znajdował się na pozycji spalonej. Orzeł próbował kontratakować, jednak jego akcje były nieskuteczne. Dopiero pod koniec meczu Robert Łukasiewicz powalczył o piłkę pod polem karnym przeciwnika, podał do Kamila Kozaneckiego, a ten po ładnym zwodzie wyszedł na pozycję sam na sam z bramkarzem i nie dał mu żadnych szans. Szczerbiec, pomimo tego iż zostało do końca meczu tylko kilka minut, nie załamał się, tylko zaczął atakować z jeszcze większym animuszem. W ostatnich sekundach meczu nawet obrońcy gospodarzy byli na polu karnym gości, ale Orłowi udało się wyjść z opresji i wygrać.

Szczerbiec Wolbórz – Orzeł Łódź 1:2 (1:1)
Bramki dla Orła: Robert Łukasiewicz, Kamil Kozanecki

Źródło: Paweł Woźniak