Nie zatrzymali Marcina Robaka

Widzew Łódź zremisował z Piatem Gliwice 1:1 (1:1) w meczu 23. kolejki T- Mobile Ekstraklasy. Łodzianie bardzo szybko objęli prowadzenie za sprawą Bartłomieja Pawłowskiego, ale tuż przed przerwą wyrównał były zawodnik Widzewa Marcin Robak (na zdjęciu).

Gospodarze rozpoczęli od mocnego uderzenia. W 10. minucie Adrian Klepczyński i Damian Zbozień zlekceważyli pozornie niegroźne dośrodkowanie z prawego skrzydła, a niemal przy linii końcowej do piłki dopadł Bartłomiej Pawłowski i uderzeniem z zerowego kąta pokonał Dariusza Trelę. Po tym trafieniu goście zamknęli łodzian na ich własnej połowie. Jednak nic konkretnego z tego nie wynikało. W drugiej minucie doliczonego czasu gry po dośrodkowaniu Tomasza Podgórskiego Marcin Robak wykorzystał bierną postawę obrońców i strzałem głową pod poprzeczkę nie dał szans Maciejowi Mielcarzowi. Po zmianie stron gra była spokojna. Żadna z drużyn nie potrafiła przeprowadzić groźnej akcji. Sytuacji podbramkowych było jak na lekarstwo. Tempo gry było jednostajne, a w akcjach obu zespołów brakowało elementu zaskoczenia. Końcowe minuty należały do łodzian, jednak podopieczni Radosława Mroczkowskiego nie potrafili przechylić szali zwycięstwa na swoją korzyść i mecz zakończył się podziałem punktów.

Widzew Łódź – Piast Gliwice 1:1 (1:1)
Bramki: Bartłomiej Pawłowski 10 – Marcin Robak 45+2

Widzew: Maciej Mielcarz – Michał Płotka, Thomas Phibel, Dino Gavrić, Jakub Bartkowski – Princewill Okachi, Krystian Nowak, Bartłomiej Pawłowski, Sebastian Dudek (64′ Michał Jonczyk) (72′ Mariusz Rybicki), Marcin Kaczmarek (87′ Bartłomiej Kasprzak) – Mariusz Stępiński.

Piast: Dariusz Trela – Damian Zbozień, Adrian Klepczyński, Jan Polak, Paweł Oleksy – Mateusz Matras, Radosław Murawski (78′ Rudolf Urban), Matej Izvolt (62′ Bartosz Szeliga), Ruben Jurado (63′ Artis Lazdins), Tomasz Podgórski – Marcin Robak

Żółte kartki: Michał Płotka (Widzew) – Adrian Klepczyński, Radosław Murawski, Bartosz Szeliga (Piast)

Sędziował: Marcin Borski (Warszawa)