IV liga: Popisy snajperów

Za nami 26. kolejka spotkań w IV lidze łódzkiej. Największą niespodzianką jest remis Mechanika Radomsko z Pogonią Zduńska Wola. Wydarzeniem kolejki są także popisy snajperów. Marcin Mirecki (na zdjęciu) strzelił pięć, a Adrian Malicki cztery bramki.

Mechanik był absolutnym faworytem w spotkaniu z Pogonią Zduńska Wola. Radomszczanie zaledwie jednak zremisowali 2:2, a bohaterem w drużynie gości został rezerwowy Adam Konieczny (na zdjęciu) który trafił do bramki w 58. i 88. minucie spotkania. Odblokował się najskuteczniejszy snajper IV ligi Marcin Mirecki. Jeszcze niedawno jeden z działaczy KS Paradyż mówił o nim, że jest bez formy. Mirecki odpowiedział w najlepszy możliwy sposób. Strzelił aż pięć bramek Borucie Zgierz. Nie zanotował jednak klasycznego hat-tricka (trzy gole z rzędu w jednej połowie). Przeszkodził mu w tym jego kolega z drużyny Mariusz Koćmin. Cztery bramki z rzędu strzelił natomiast Adrian Malicki. Włókniarz Moszczenica prowadził do przerwy w Cielądzu z Orlętami 4:0 i wydawało się, że wywiezie komplet punktów. Gospodarze świetnie jednak zaczęli drugą połowę i już kwadrans po wznowieniu gry było 4:4!

Nie wiem jak można było do tego dopuścić. Nie mieści mi się to w głowie – skomentował postawę swojej drużyny kierownik Włókniarza Moszczenica Bogdan Świątek.

Ciekawy mecz obejrzeli kibice w Warcie. Miejscowa Jutrzenka próbowała urwać punkty faworytowi ze Strykowa. Zjednoczeni wygrali jednak 2:0 po trafieniach Adama Patory. Potknięcie Mechanika Radomsko wykorzystał LKS Kwiatkowice. Kwiatkowiczanie rozbili w Zgierzu miejscowego Włókniarza aż 5:1 i zmniejszyli stratę do wicelidera, która wynosi obecnie trzy punkty. W Piotrkowie pewne zwycięstwo odniosła Pilica Przedbórz pokonując miejscową Concordię aż 4:1. Bramka Marcina Karasińskiego dała Górnikowi Łęczyca długo oczekiwane zwycięstwo. „Królewscy” odprawili z kwitkiem wyżej notowanego Zawiszę Pajęczno.