Nieborów nie zwalnia tempa

Lider skierniewickiej klasy okręgowej Orzeł Nieborów kontynuuje zwycięski marsz do IV ligi łódzkiej. Tym razem nieborowianie w spotkaniu 21. kolejki pokonali na własnym boisku 2:1 (0:0) Olimpię Chąśno. Dzięki korzystnym rezultatom innych spotkań Orzeł umocnił się na pierwszej pozycji.

Pierwsza połowa była wyrównana. Gra toczyła się głównie w środku boiska. Olimpia swoich szans na zdobycie bramki próbowała szukać strzałami z dystansu. Jednak strzały te mijały bramkę gospodarzy lub na posterunku był Jarosław Rusek. W 40. minucie najlepszą okazję na zmianę wyniku miał Tomasz Rembowski, ale jego strzał powędrował minimalnie obok bramki. Nieborowianie próbowali indywidualnych akcji. Bardzo aktywni w tym elemencie byli: Dawid Sut i Łukasz Wierzbicki.

Druga połowa rozpoczęła się od ataków gospodarzy. Piłkarze Orła często gościli na połowie rywala jednak czujni obrońcy z Chąśna wyjaśniali niebezpieczeństwo. Olimpia nastawiła się głównie na grę z kontry. W 63. minucie po jednej z nich piłkę w polu karnym otrzymał Rafał Bogus i pięknym strzałem w prawy róg bramki nie dał żadnych szans na interwencję bramkarzowi gospodarzy. Po tym golu do ataków ruszyli zawodnicy z Nieborowa, którzy za wszelką cenę chcieli odrobić straty. Jednak ich akcje były zbyt czytelne i co chwila przerywane przez zmasowaną obronę gości. Ostatnie dziesięć minut tego pojedynku zaważyło na końcowym rezultacie. Najpierw w 80. minucie wyrównującego gola zdobył Dawid Sut, a później wprowadzony w końcówce na plac gry Łukasz Papuga zapewnił nieborowianom trzy punkty.

Orzeł Nieborów – Olimpia Chąśno 2:1 (0:0)
Bramki: Dawid Sut 80, Łukasz Papuga 90 – Rafał Bogus 63

Orzeł: Jarosław Rusek – Kamil Górski, Michał Plichta (86′ Łukasz Papuga), Jakub Czerbniak (35′ Kamil Kozioł), Michał Brzózka, Patryk Krzeszewski, Radosław Kuciński, Bartłomiej Tkacz, Łukasz Wierzbicki, Dawid Sut, Michał Rozkwitalski.

Widzów: około 200

Sędziowali: Sobieszek, Golis D., Lewandowski

Źródło: Grzegorz Budynek