MKS pewnie pokonał Pelikana

W zaległym spotkaniu ligi wojewódzkiej juniorów młodszych MKS Zduńska Wola pokonał zespół Pelikana Łowicz 4:1 (2:1). Po wyrównanej pierwszej połowie o zwycięstwie gospodarzy zdecydowała druga część gry.

Pierwszą bramkę zdobyli gospodarze. W sytuacji sam na sam z bramkarzem znalazł się Dominik Dyoniziak, który skierował piłkę w długi róg bramki. Po upływie trzech minut goście wyrównali, a na listę strzelców wpisał się Dominik Siejka.
W 34. minucie przed polem karnym gości faulowany był Dyoniziak. Do rzutu wolnego podszedł Dawid Kończak i uderzeniem z 18 metrów skierował piłkę w samo okienko.  W drugiej połowie gospodarze zagrali jeszcze lepiej i w 56. minucie Michał Pietrzykowski podwyższył wynik na 3:1.

Dziesięć minut później Dominik Błasiak został sfaulowany przez Jakuba Sejdaka, który ujrzał czerwoną kartkę. Od tego momentu goście grali  w osłabieniu. W ostatniej minucie meczu ponownie wpisał się na listę strzelców Dawid Kończak.

MKS Zduńska Wola – Pelikan Łowicz 4:1 (2:1)
Bramki: Dawid Kończak 2, Damian Dyoniziak, Michał Pietrzykowski – Dominik Siejka.

MKS: Rafał Pietrzak (b) – Mateusz Nyks, Andrzej Jałowy, Krzysztof Rosiak, Michał Pietrzykowski, Łukasz Rakowski, Adrian Kowalczyk, Marcin Szewczyk, Dawid Kończak, Szymon Ratajczyk, Damian Dyoniziak, Przemysław Pawłowski, Patryk Ściegiński, Dominik Błasiak.
Trener: Tomasz Ziółkowski, kierownik drużyny: Dariusz Zielonka.

Pelikan: Bartosz Grzegory (b) – Dominik Siejka, Bartłomiej Bakalarski, Nikodem Andrzejewski, Jakub Sejdak, Michał Fabijański, Tomasz Dąbrowski, Tomasz Kaźmierczak, Tomasz Szufliński, Marcel Gędek, Dominik Kunikowski, Błażej Miazek.
Trener: Lech Sowiński.

Źródło: Lech Kulma